Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Vysokoškolákov čaká vo Zvolene náročná šichta

Sportnet|Publikované 30. okt 2003 o 23:00

Prešov - V dnešnom a zajtrajšom piatom kole extraligy volejbalistov cestujú hráči VK PU Prešov na stredné Slovensko, kde si zmerajú sily s

Petrochemou Dubová a Lokomotívou Zvolen.

Po známych okolnostiach s kontumáciou zápasu proti Humennému sa vysokoškoláci počas týždňa sústerdili predovšetkým na kvalitnú prípravu. "Po zdravotnej stránke nie sme stopercentní, chýbať nám budú Hrivnák a Sopko ml. Najmä v prípade Hrivnáka je to citeľná strata, pretože blok s ním fungoval veľmi dobre, takže premýšľam nad možnými alternatívami. Dúfam, že ho Rado Škvarek dokáže účinne nahradiť. Odhliadnuc od problémov chceme v oboch zápasoch uspieť, počas týždňa sme pracovali na zocelení zostavy s výhľadom práve na nastávajúce dva duely," informoval nás tréner VK PU Richard Vlkolinský.

Dnešné stretnutie v Dubovej by malo byť pre Prešovčanov jasnou záležitosťou, domáci sú po masovom hráčskom exode outsiderom, hádam najslabším celkom ligy. Iná káva to už bude zajtra vo Zvolene, kde sa domáci hotujú na dobrý výsledok, povzbudení poslednými úspešnými výsledkami a tabuľkovým postavením (Zvoen je momentálne tretí, Prešov štvrtý). "Zvolen je doma veľmi silný, má k dispozícii schopný celok. Sme si vedomí, že pre úspech v tomto zápase budeme musieť vydať zo seba maximum. Nezaoberáme sa príliš počtami a kalkuláciami v súvislosti s postupom do prvej nadstavbovej štvorky, aj v tomto prípade ideme od zápasu k zápasu vždy s maximálnym cieľom," dodal kormidelník VK PU.

Program 5. kola - dnes: St. Ľubovňa - Nové Mesto n. Váhom (18.00), Dubová - Prešov, Zvolen - Humenné, Žilina - Púchov, VKP Bratislava - STU Bratislava.

Zajtra: St. Ľubovňa - Púchov (18.00), Zvolen - Prešov, Dubová - Humenné, Žilina - N. Mesto.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.