Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Vysokoškoláci dnes naberú smer Lille

Sportnet|Publikované 8. nov 2005 o 23:00

Prešov - Poriadnu dávku kilometrov majú pred sebou volejbalisti VK PU Prešov, Dnes skoro ráno nasadli do autobusu, ktorý ich povezie na vystúpenie v

Pohári CEV vo Francúzsku. Pripomeňme, že do 6. kvalifikačnej skupiny európskeho pohára číslo 3 sa slovenskí majstri prebojovali z domácej skupiny Top Teams Cupu, v ktorej skončili na druhom mieste.

Dejiskom skupiny je Tourcoing - satelitné mesto, respektíve predmestie Lille na hranici Francúzska s Belgickom. Okrem domácich favoritov a Prešovčanov budú od piatku do nedele hrať o jediné postupové miesto ešte portugalské Maritimo Funchal a cyperská Karava Limassol. Vysokoškolákov čaká dnes nocľah v Plzni, zajtra by mali prejsť zvyšok Európy a podvečer doraziť do cieľa cesty. Autobusu si teda užijú až-až, a to ich hneď po návrate na Slovensko čaká nabitý extraligový program. Hádam im cestu neskomplikujú občianske nepokoje, ktoré sa z francúzskej metropoly Paríža šíria po celej krajine...

Tréner VK PU Daniel Oravec hodnotil posledné tri úspešné extraligové výsledky svojich zverencov bez straty setu z herného hľadiska triezvo, skôr vypichol aspekty zaujímavé z pohľadu dlhodobejšej stavby tímu. "Hráčov od začiatku súťaže nabádam k agresívnemu pôsobeniu na ihrisku, mali by mať adrenalín na želanej úrovni a obrazne povedané, zdravo navretú žilu na krku. V posledných zápasoch sme už miestami takto pôsobili, aj toto je súčasťou zdravej sebadôvery, ktorá sa začína prejavovať. Tadiaľ vedie momentálne cesta pre náš celok aj proti tímom, ktoré sú na tom lepšie z pohľadu šírky a kvality kádra, alebo času budovania družstva."

Po nie príliš vydarenom úvode súťaže sa zdá, že pomery v prešovskom tábore sa konsolidujú. Po letných odchodoch dlhoročných opôr a októbrovom oslabení o štyroch talentovaných juniorov, ktorí ohlásili prestupové zámery do Svidníka, sa zloženie družstva ustálilo. Dá sa povedať, že tréner Oravec urobil z núdze cnosť, keďže zostavil základnú sedmičku (vrátane libera), ktorej zatiaľ takmer bezo zmien verí. Na posledné ligové dvojstretnutie už prišiel Javorčík z Revúcej, spomínali sa aj iné konkrétne mená, ktoré by mohli rozšíriť káder majstra. Títo však nie sú na pohárovej súpiske a tak, ak sa ešte neprihodí nič nepredvídané a nepríjemné, bude mať VK PU na hráčskej súpiske v Tourcoingu desať mien.

"Ostatné ligové zápasy boli pre nás dobrou generálkou. Ukazuje sa, že družstvo už nie je rozdrobené na skupinky, ale vytvára sa v ňom dobrá partia. Starší, napríklad, vzali medzi seba aj benjamínka Mareka Mikitu, ktorý s nimi minulý rok ani netrénoval a skočil rovnými nohami z juniorky do extraligy. Veľmi si cením, že po známych udalostiach ostal v tíme, stáva sa jeho platnou súčasťou a chce na sebe ďalej pracovať v extraligových podmienkach," uvažoval nad klímou v šatni D. Oravec. "Na prejave družstva na ihrisku začína byť vidieť, že je to skutočný tím, v ktorom hráči dokážu odovzdať pre kolektív to, čo sa od nich čaká. Možno nás zomkli aj okolnosti a odchody pred a počas začiatku sezóny. Svoje, samozrejme, zohráva aj to, čo robíme na tréningoch a ako to dokážu hráči odovzdať na zápasoch."

Prešovčanov čaká okrem bojov so súpermi ešte jedna dôležitá úloha - vrátiť

diváka do univerzitnej haly, ktorá v minulej sezóne často praskala vo švíkoch. Je pravda, že o majstra sa nehrá každý rok, ale napríklad posledný duel proti Zvolenu ponúkol miestami príťažlivé momenty, ktorým riedko obsadené hľadisko aj zatlieskalo. Aj v tomto smere sa zdá, že "blbá nálada" zo začiatku sezóny je už na ústupe. "Hráčom som neraz prízvukoval, aby si všímali, koľko ľudí chodí na volejbal. Jednoducho, kým bude náš prejav studený a strnulý, ľudia chodiť nebudú. Iste, ide nám o víťazstvá, ale chceme hrať taký volejbal, aby sa náš divák do haly tešil."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.