Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Vysoké víťazstvo nad Piešťanmi rožňavské basketbalistky v nedeľu nepotvrdili

Sportnet|Publikované 18. nov 2003 o 23:00

Rožňava - Ďalším dvojkolom pokračovala I. basketbalová liga žien. Zverenkyne trénera Šimka odohrali svoje stretnutia na domácej palubovke. V sobotu

hostili šiesty celok tabuľky Piešťany a hladko zvíťazili rozdielom takmer 50 bodov. V nedeľu privítali druhú Žilinu. Súperky si do polčasu vytvorili rozhodujúci náskok, ktorý im stačil na víťazstvo.

BK SBD JUH Rožňava - BKM Piešťany

77:30 (36:15)

Body: Kuchtová st. 22, Bereczová 18, Grešková 11, Repaszká 10, Hagovská 8, Orbánová 6, Smädová 2

Fauly: 18/14, trestné hody: 14/9 - 14/9, trojky: 6/1

Domácim hráčkam výborne vyšiel úvod a po prvej štvrtine viedli rozdielom pätnástich bodov. Vychádzali zo zabezpečenej obrany, ťažili z rýchlych protiútokov a využívali výhodu výškovej prevahy. Výraznejšou postavou hostí bola iba Varhaníková, ktorá v druhej štvrtine zaznamenala 10 bodov. Súperkám sa nedarilo pod košom ani streľba z diaľky. V prvej a tretej štvrtine bodovali iba z trestných hodov. Miestami pôsobili odovzdane, z čoho ťažila hlavne domáca Bereczová, ktorá sa v tretej časti rozstrieľala a pripísala si na konto 18 bodov. Záver bol vyrovnaný 13:12, miestami chaotický a domácim basketbalistkám sa v poslednej päťminútovke nepodarilo už vylepšiť si skóre. vysoké víťazstvo si však plne zaslúžili.

"Na zápas sme sa svedomito pripravovali a vytýčený cieľ bol splnený. Darilo sa v obrane a rýchle protiútoky sa premieňali. V tretej štvrtine som dal príležitosť aj ostatným hráčkam. Obecenstvo, myslím si bolo s predvedenou hrou spokojné. Je to povzbudenie do budúcnosti pre tie dievčatá, ktoré chcú hrať a pravidelne trénujú", zhodnotil stretnutie tréner Ladislav Šimko.

BK SBD JUH Rožňava - Žilina

73:93 (29:58)

Body: Grešková 21, Kuchtová st. 19, Bereczová 15, Orbánová 10, Vilnerová 4, Kuchtová ml. 4

Fauly: 20/16, trestné hody: 14/8 - 16/12, trojky: 5/6

Zápas bol opakom sobotňajšieho stretnutia. V úvodnej štvrtine mali súperky deväťdesiat percentnú úspešnosť streľby z každej pozície, čo bolo rozhodujúce pre ďalší vývoj stretnutia. Za stavu 8:9 prišla dvadsaťbodová šnúra Žilinčaniek na 29:10 a domáce hráčky prvú štvrtinu prehrali 14:31. Rožňavčanky do polčasu hrali nekoncentrovane, zaznamenali 23 stratených lôpt a trápenie v útoku. Polčasový náskok hostí bol takmer 30 bodový, hlavne zásluhou Slotovej, Bačkorovej a Brezániyovej, ktoré domáce hráčky nedokázali ubrániť. Po prestávke domáce basketbalistky zabojovali a po zlepšenom výkone obe štvrtiny vyhrali 24:16 a 20:19.Tréner Rožňavy Ladislav Šimko mal k dispozícii iba poloprázdnu lavičku a možnosť prestriedať v kľúčových momentoch bola minimálna.

"Do polčasu sme hrali veľmi zle v útoku a mali veľké problémy s bránením hlavne zo stredných vzdialeností. Napriek tomu, že sme hrali proti silnému súperovi, výsledok je prijateľný. V prípade, že by sme mali početnejšiu lavičku, mohli sme aj vyhrať", povedal po stretnutí tréner L. Šimko.

V ďalšom dvojkole cestujú rožňavské basketbalisti na pôdu UP Mazda Prešov a do Ružomberka.

Výsledky:

8. kolo, sobota 15. 11. 2003: Nitra - UMB Banská Bystrica B 63:58, Istrobanka Brastislava B - AGM Banská Bystrica B 45:107, ŠŠK MS Prešov - PU Mazda Prešov 52:82, Sabinov - Ružomberok B 58:98

9. kolo, nedeľa 16. 11. 2003: Nitra - AGM Banská Bystrica B 56:69, Istrobanka Bratislava B - UMB Banská Bystrica B 65:60, ŠŠK MS Prešov - Ružomberok B 63:126, Sabinov - PU Mazda Prešov 38:82