Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Vysoké víťazstvo Dukly Michalovce

Sportnet|Publikované 7. nov 2005 o 23:00

Michalovce - V sobotu absolvovali hokejisti druholigovej michalovskej Dukly premiérové majstrovské predstavenie pred vlastným obecenstvom. V súťažnej

ouvertúre privítali Lučenec, ktorý porazili vysoko 9:5, hoci viedli už 6:1. Priebeh zápasu bol v jasnej réžii Michaloviec, pod relatívne prijateľnú prehru hostí sa podpísalo poľavenie Dukly v závere i slabší výkon brankára Šoltésa.

O jeden gól domácich sa postaral obranca Peter Tirpák, ktorý vlani pomohol Humennému k postupu do prvej ligy a teraz sa snaží pomôcť aj materskému celku. "Podali sme priemerný výkon, hostia nás veľmi neprinútili podať lepší výkon. Veď napríklad po druhej tretine sme sa čudovali vodičovi rolby, že umýval našu polovicu ihriska. Lučenec sa na ňu dostal sotva dvakrát," položartom vykreslil priebeh stretnutia obranca prvej útočnej formácie, ktorý zdupľoval, že hostia vzhľadom nato, čo v Michalovciach ukázali, dosiahli ešte super výsledok.

Po dvoch kolách patrí Dukle tretia priečka so ziskom troch bodov. Už najbližšie sa však predstavia na ľade favorizovaného Kežmarku, ktorý sa netají postupovými ambíciami. "Aj u nás sa pomaly dáva dokopy schopná partia hráčov, čo sme potvrdili výsledkami v prvých dvoch majstrovských zápasoch. V Kežmarku nemáme čo stratiť, favoritom sú domáci. V našom kolektíve sa možno objaví zopár nových hráčov, čo môže naše šance na úspech iba zvýšiť. Verím, že popradskú farmu potrápime," dodal P. Tirpák.

Michalovce - Lučenec 9:5 (2:0, 4:1, 3:4)

Góly: Zalužický, Tirpák, B. Štefan, Semanco, V. Kločanka, J. Kanóc, Saxun, Mandula, Marjov - Jakubík a Šufliarsky po 2, Slažan. Pred 200 divákmi rozhodoval Jesenský.

HK DUKLA: Šoltés - Tirpák, Cibere, Kanóc, Mucha - Mihaľo, Saxun, Zalužický - Mandula, Semanco, B. Štefan - V. Kločanka, P. Kločanka, Marjov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.