Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Vysoké Tatry získali na Spiši cenný bod

Nulový zápas. Výkon všetkých aktérov na ihrisku v stretnutí Sp. Nová Ves – V. Tatry odzrkadľoval výsledok – nulový. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 20. okt 2013 o 22:00

Zlý výsledok, zlý výkon, zlý rozhodca. Takto sa dá označiť ostro sledovaný súboj.

Vysoké Tatry získali na Spiši cenný bod, domáci naopak dva stratili.

SP. NOVÁ VES. Zlý výsledok, zlý výkon, zlý rozhodca. Takýmito negatívami sa dá označiť ostro sledovaný súboj Spišskej Novej Vsi s Vysokými Tatrami. Atraktívnosti na tomto majstráku dodávalo to, že v kádri hostí pôsobia bývalí známi hráči zo Spiša.

Sirko sa stal Tatrancom

Väčšina z dvesto divákov bola zvedavá na výkon dvoch hráčov hostí – Radoslava Sirka a Lukáša Stanislava.

Keď už v tomto stretnutí nebolo na čo pozerať, aspoň zaujala tvrdá „osobka“ Kamenického na Sirka, keď domáci mladý obranca skúsenému borcovi nedaroval ani centimeter ihriska. Treba však dodať, že obrovským pozitívom boli pozápasové priateľské pozdravy medzi bývalými spoluhráčmi.

„Bol to pre mňa zvláštny pocit. Po tých ôsmich rokoch sedieť v inej šatni, stáť na inej polovičke ihriska. Ja som to tak nechcel, ale to je skôr otázka pre funkcionárov. Futbalový život prináša aj takéto situácie a ja teraz som vo Vysokých Tatrách,“ povedal po zápase najlepší hráč hostí Radoslav Sirko.

Pridal bilanciu stretnutia: „Od začiatku to bolo dosť vyhecované. Hlavne preto, že sme tam štyria, ktorí predtým pôsobili v Spišskej. Dostal som osobnú obranu Kamenickým, no celkovo zápas bol veľmi vyrovnaný. Nakoniec aj bezgólová remíza je veľmi spravodlivá.“

Tréner verzus rozhodcovia

Sirko a spol. odchádzali zo Spiša maximálne spokojní. Pre zverencov trénera Bartolomeja Ogurčáka to bola ďalšia domáca strata bodov.

Novovešťania síce jeden gól strelili, no úzkostlivo rozhodujúci arbiter ho v druhom polčase neuznal, keďže predtým bol faul na hosťujúceho hráča, ktorý videl iba on. Celkovo bol výkon hlavného rozhodcu Želizňáka veľmi rozpačitý a len sa podpísal pod celkový zlý dojem z celého stretnutia.

„Do každého zápasu ideme vyhrať. Nevyužili sme to. Nehrali sme to, čo sme chceli – nátlakovú hru, no niektorí hráči to nepochopili. Boli sme nepresní a hrali zle. Dosť som sa nakričal na rozhodcu. Oni majú ako prví dodržiavať pravidlá a prví ich porušujú. Výkon rozhodcov doma a vonku je diametrálne odlišný. Vonku dávajú domáci niekoľko desiatok percent, kým doma je úplná rovina,“ sklamane skonštatoval po stretnutí tréner FK Spišská Nová Ves Bartolomej Ogurčák.

Nemohol opomenúť a pochváliť výkon najlepšieho hráča hostí, bývalého trénerského kolegu Sirka: „Rado je skúsený hráč. Na nás sa ešte viac vyhecoval. Veď taký šprint, aký urobil v druhom polčase, aby zmaril našu gólovú šancu, sa mu v Spišskej asi vôbec nepodaril.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.