Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Vysoké Tatry zdolali lídra súťaže a stiahli jeho náskok na čele

Sportnet|Publikované 4. nov 2003 o 00:00

IV. LIGAVYSOKÉ TATRY - HUMENNÉ B 2:1 (2:1)Stretnutie do výraznej miery ovplyvnil veľmi náročný terén, ktorý sa v druhom polčase po prudkom daždi

IV. LIGA

VYSOKÉ TATRY - HUMENNÉ B 2:1 (2:1)

Stretnutie do výraznej miery ovplyvnil veľmi náročný terén, ktorý sa v druhom polčase po prudkom daždi zmenil na blato. Domáci začali stretnutie proti vedúcemu celku tabuľky aktívne a za desať minút si vypracovali rad štandartných situácií, avšak ani po jednej z nich nezapršalo. Hostia hrozili iba z ojedinelých protiútokov a po jednom z nich sa ujali vedenia. Domácim družstvom však tento moment neotriasol a naďalej boli aktívni, najmä v útoku. Po chybe hosťujúceho brankára, ktorý do rúk chytil malú domov, Staroňom vyrovnali a po peknej kombinačnej akcii Renner zabezpečil hostiteľom vedenie, keď zakončoval prakticky do prázdnej brány hostí. V druhom polčase diváci na rozmočenom a takmer neregulárnom teréne veľa futbalovej krásy nevideli. Hostia v snahe aspoň vyrovnať otvorili hru a domáci mohli svoje vedenie prikrášliť ďalšími gólmi. Nevyužili však ani štyri vyložené gólové príležitosti a tak sa až do záveru museli strachovať o výsledok. Zaslúžené víťazstvo si však už nenechali ujsť a na svoje konto si pripísali skalp vedúceho celku tabuľky.

Góly: 30. Staroň, 39. Renner - 15. Čabiňák. Pred 150 divákmi rozhodoval Makeľ, ŽK: V. Lukáčik, Gahula (obaja Humenné B). V. TATRY: Vernarský - Buc, Legát, Petreň, Šefc - Šuster (80. Roth), Šavel, Podhorský - Staroň (90. Keresteš), Renner, Fridman.

KRAČÚNOVCE - KEŽMAROK 2:0 (0:0)

Domáci mali počas celého zápasu viac z hry, ale svoju hernú prevahu do prestávky gólovo nepotvrdili. Kombinačne prevýšili Kežmarčanov a tých držal nad vodou dobrými zákrokmi brankár J. Hájovský. Hostitelia po obrátke pritvrdili a hrali tvrdo a agresívne, čo na hosťujúcich hráčov platilo. Hneď po prestávke korunovali svoju snahu vedúcim presným zásahom, ktorý dosiahli hlavou po centri. Hostia sa väčšinou iba bránili a pri jedinej šanci Dolanského bol Kežmarčan rukami faulovaný a tak neuspel. Domáci často strieľali na bránu súpera a gólman Kežmarku sa na nedostatok práce sťažovať nemohol. Štvrťhodinu pred koncom pridali domáci druhý gól, ktorým poistili svoje vedenie. Podtatranci mohli vykresať iskierku nádeje po peknej akcii Čečota, ktorý sa elegantne presadil cez brániacich hráčov domáceho mužstva, prihral O. Novákovi, ale ten v päťke na loptu nedočiahol. Zo zaslúženého víťazstva sa tak radovali domáci, ktorí v závere už iba kontrolovali svoj náskok.

Góly: 46. a 76. Barta. Pred 150 divákmi rozhodoval Švec, ŽK: bez kariet. KEŽMAROK: J. Hájovský - Petras, Marhefka (80. Šupala), V. Novák, Melikant (78. O. Novák) - R. Novák, Dolanský, Braviak, Regitko - Čečot, Kušnirák (46. Bednarčík).

SNINA - POPRAD-VEĽKÁ 0:3 (0:1)

Popradský celok cestoval pod Vihorlat s cieľom odčiniť domácu remízu s posledným mužstvom tabuľky spred týždňa. Od úvodnej minúty hlavnej rozhodkyne, ktorej sa zápas vydaril, držali hostia krok s domácim kolektívom. S pribúdajúcimi minútami hostia nátlakovou hrou získali územnú prevahu a neraz podkúrili obranným valom hostí. Do úvodnej štvrťhodinky hostia ohrozili domácu svätyňu, ale v koncovke zvlhol prach Kočišovi a Žifčákovi. Prebiehala 25. minúta a súper spod Tatier sa radoval po prvýkrát, keď po rohovom kope sa najlepšie zorientoval v pokutovom území Dubec a rozvlnil sieť. Po tomto okamihu hostia naďalej diktovali tempo hry, ale v šestnástke hostí ostali neškodní. Po zmene strán hostia prepli na vyšší rýchlostný stupeň. Po hodine hry pridali Veličania druhý úder do siete domácich, keď opäť po štandartnej situácií z rohového kopu namieril odrazenú loptu volejom Valluš. Pre domácich bol tento moment ľadovou sprchou. Viac znervózneli, hrali kŕčovito, čo súper dostatočne využil. Kontroloval vývoj hry a držal pevne kľúče od víťazstva vo svojej moci. V 70. minúte hráči Veľkej skórovali po tretíkrát po peknej kombinačnej akcii Handzuša so Žifčákom. Záverečná štvrťhodinka priniesla opatrný futbal, v ktorom si oba kolektívy už vážnejšiu príležitosť na skórovanie nevypracovali. Popradský kolektív si za predvedený výkon na horúcej vihorlatskej pôde triumf plne zaslúžil.

Góly: 25. Dubec, 60. Valluš, 70. Žifčák. Pred 200 divákmi rozhodovala Majkuthová, ŽK: Bunga, Fedor, Grundza 2 - Polakovič, ČK: Grundza (Snina). VEĽKÁ: Daniš - Polakovič, Rybár, Koch, Diviak, - Valluš, (80. Galovič), Dubec, M. Kobolka, Kšenzakovič - Kočiš (50. Handzuš), Žifčák.

PFC POPRAD - BYSTRÉ 1:1 (0:0)

V stretnutí dvoch posledných mužstiev štvrtej ligy futbal vôbec nenadchol. Od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu sa oba kolektívy v úvodnej desaťminútovke iba oťukávali. V 11. minúte pohrozili prví hostia, keď po neprehľadnej situácií pred Marušákom mal blízko ku gólu Majher, no mal vychýlenú mušku. Domácich tento moment vyburcoval k väčšej aktivite, ale v koncovke ostávali naďalej neškodní. V 27. minúte sa mohli radovať domáci, ale Oprondek po individuálnom prieniku nemieril presne. Hra sa od tejto chvíle vytratila, pričom oba kolektívy sa takmer iba hľadali. Panovala nepresnosť a nervozita oboch celkov a kopačkách. V prebiehajúcej 34. minúte mali blízko ku gólu opäť hostia, ale Uhlík pred Marušákom zaváhal. Súper bol stále nebezpečný a aktívny. Domácim sa hra v týchto chvíľach zápasu a výkon vôbec nedaril a do prestávky vážnejšie neohrozili svätyňu hostí. Naopak, hostia pred odchodom do kabín po Ivančičovej gólovej príležitosti mali smolu v zakončení. Po zmene strán oba kolektívy v úvodných minútach spresnili prihrávky. Výsledkom väčšej aktivity oboch mužstiev bolo gólové rozuzlenie merania síl v podobe jedinej minúty, keď v 50. minúte po hrubej chybe popradských zadákov namieril strelou z vyše dvadsiatich metrov Blaško a rozvlnil sieť domácej brány. Hostia sa z vedenia neradovali dlho, neubehla ani minúta a hostitelia po prvej strele na bránu z hranice šestnástky vyrovnali Maličkým. Oba kolektívy pridali na dôraze, ale obranná hra mužstiev stála na pevných nohách. V 60. minúte mohol misky váh nakloniť na stranu hostí hosťujúci Jakubko, no spálil vyloženú príležitosť. O dve minúty na to pekne zakombinovali Maličký so "všadebolom" Šoltýsom, ale ten nemal streleckú šťavu v zakončení. Hráči oboch kolektívov v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu bojovali, ale pokračovali v koncerte zahodených príležitostí. Potvrdil to i Blaško po krížnej strele v 69. minúte. O tri minúty po tejto šanci si domáci opäť vydýchli po priamom kope Mrážika do tyče. S blížiacim sa záverom stretnutia sa v poslednej štvrťhodine, kedy sa malo rozhodnúť, veľa futbalovej myšlienky nevyskytlo. Svetlou výnimkou bola 80. Minúta, kedy po peknej prihrávke Šimšaja mohol rozhodnúť Oprondek, ale ten nemal obuté strelecké kopačky. Vzhľadom na obojstranne priemerný výkon bola deľba bodov spravodlivá.

Góly: 51. Maličký - 50. Blaško. Pred 30 divákmi rozhodoval Vasilenko, ŽK: Smižanský - Sabo. POPRAD: Marušák - Palušák, Vitko, Šoltýs, Kaprál (46. Gajdošík) - Oprondek, Šimšaj, Diabelko (66. Smižanský), Rybka (75. Stankoven) - Maličký, Hudáč.