Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Vysoké Tatry sa po remíze v derby prebojovali do čela tabuľky

Sportnet|Publikované 23. sep 2002 o 22:00

IV. LIGAHRANOVNICA - KRAČÚNOVCE 3:1 (1:0)Hostitelia privítali súpera zvučného mena, napriek tomu po zodpovednom výkone body ostali doma. Priebeh

IV. LIGA

HRANOVNICA - KRAČÚNOVCE 3:1 (1:0)

Hostitelia privítali súpera zvučného mena, napriek tomu po zodpovednom výkone body ostali doma. Priebeh stretnutia výrazne poznačila nepriazeň počasia, na ktorú doplatili zraneniami najmä kľúčoví domáci hráči. Po opatrnom úvode sa hostiteľské mužstvo začalo nesmelo prebúdzať a vytvorilo si miernu územnú prevahu. V 21. minúte sa im dokonca podarilo nakloniť strelecké šťastie po presnej a prudkej strele Šavela k ľavej tyči súperovej svätyne z hranice šestnástky. Úvodný gól stretnutiu pomohol. Hra sa zrýchlila, v koncovke však hráči obidvoch kolektívov ešte nenachádzali správny meter. Po zmene strán sa obraz hry čiastočne zmenil. Domáci zatlačili svojho súpera ešte viac do defenzívnej činnosti a hrali bez rešpektu. V 48. minúte sa ocitol vo výhodnej streleckej príležitosti Biskup, ale nemieril presne. V 62. minúte hostitelia predsa len našli streleckú mušku, keď F. Pačan vyzvŕtal obranu a ideálne načasoval prihrávku Šavelovi, pre ktorého nebolo problémom popod gólmana hostí zvýšiť vedenie. Súper sa v ostatných chvíľach postaral ešte o dramatické chvíle. V 68. minúte po rýchlej kombinačnej akcii J. Bartom strelou z voleja znížil na 2:1. V ostatných minútach získali hostia až do záveru útočnú aktivitu, ale išlo o neplodné úsilie. Naopak, boli to hostitelia, ktorí mali posledné slovo v 90. minúte z pokutového kopu za faul na Šavela, ktorý bezpečne premenil Biskup.

Góly: 21. a 62. Šavel, 90. Biskup (z 11 m) - 68. J. Barta. Pred 150 divákmi rozhodoval Čan, ŽK: Olexa (Hranovnica): HRANOVNICA: Špirka (73. Smolár) - Šeleng, Meliš, Šavel, Olexa - Biskup, Š. Gajan (46. Rusnačko), Bango (61. Sedmák), Czerwik - J. Pačan, F. Pačan.

V. ŠARIŠ - POPRAD-VEĽKÁ 1:0 (0:0)

Popradský štvrtoligista na súperovej pôde opäť ťahal za kratší koniec povrazu. Lepšie začali hostitelia, ktorým patrila úvodná štvrťhodina stretnutia, v ktorej neraz pohrozili, ale v koncovke neuspeli. Hostia však postupne vývoj hry vyrovnali, ale nebezpeční boli iba po šestnástku bez gólovej koncovky. Po zmene strán sa pokračovalo v streleckých suchotách oboch kolektívov. Hostia spod Tatier držali so šikovnosťou bezgólovú remízu iba do 79. minúty, kedy nastal zlomový moment stretnutia a domáci rozhodli rýchlym gólom o osude duelu. Po tomto okamihu si Popradčania vytvorili ešte po Mlynárovom úniku a následnej Šepitkovej koncovke sľubnú šancu, ale hostiteľov podržal ich gólman. Vzhľadom na vývoj hry by bola remíza spravodlivejšia.

Gól: 79. Džubinský. Pred 150 divákmi rozhodoval Kožlej, ŽK: Dravecký, Rybár (obaja Poprad-Veľká). VEĽKÁ: Frank - Kalužák, Rybár, Dravecký, Precák - Šuster, Handzuš (60. Kočiš), Valluš, Húsanica - Mlynár (74. Gallovič), Šepitka.

KEŽMAROK - VYSOKÉ TATRY 1:1 (0:1)

Podtatranské derby začali lepšie hostitelia a už v 2. minúte po rohovom kope Barnášom po prvýkrát pohrozili hosťujúcemu brankárovi. Hostia odpovedali Hrnčíkom a Podhorským, ale ich gólové príležitosti neboli z kategórie vyložených. Oba kolektívy v prvom polčase akoby iba čakali na to, čo vymyslí súper a vyčkávalo sa na prekvapujúci moment. Ten však dlho neprichádzal, a tak bolo šancí ako šafranu. Domáci hrozili iba zo štandartných situácií, hostia sa, naopak, spoliehali predovšetkým na svoju kombinačnú hru. V 38. minúte vysunul Kožuch Petreňa, domáci Melikant si nešťastne natiahol stehenný sval a hosťujúci hráč svoje sólo korunoval vedúcim gólom Vysokých Tatier. V závere prvého polčasu mohli hostia svoj náskok zvýšiť, ale Husvár v sľubnej príležitosti ešte následnou prihrávkou hľadal svojho spoluhráča. Po zmene strán domáci pridali na dôraze, čo im umožnil svojimi verdiktami aj hlavný rozhodca. Kežmarčania mali platonickú prevahu a hostia, vedomí si svojho náskoku, sa zamerali predovšetkým na pozornú defenzívu. Päť minút pred koncom sa hostitelia predsa len dočkali vyrovnávajúceho gólu, ktorý zaznamenal Bajtoš. V nadstavenom čase mohol strhnúť víťazstvo na stranu hostí Petreň, ale svoje sólo nedotiahol do úspešného konca. V zápase sa tak zrodila vcelku spravodlivá deľba bodov, s ktorou boli nakoniec spokojní obaja súperi.

Góly: 85. Bajtoš - 38. Petreň. Pred 250 divákmi rozhodoval Roka, ŽK: Barnáš, Marhefka, Renner - Podhorský, Hanišák, Oršula. KEŽMAROK: Hájovský - Marhefka, Bajtoš, Braviak, Krempaský - Dolanský, Barnáš, Melikant (30. Koneval), Roch (60. Boršoš) - Renner, Kopčák. V. TATRY: Vernarský - Čahoj, Legát, Podhorský, Šefc (66. Hanišák) - Kožuch, Petreň, Kupec, Šavel - Hrnčík (90. Buc), Husvár (75. Oršula).