Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Vysoké Tatry nečakane vyučovali vo Svite

Derby pre hostí. Vysoké Tatry vyhrali vo Svite rozdielom triedy. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 11. aug 2013 o 22:00

Nečakaný priebeh malo včerajšie derby stretnutie štvrtej ligy Východ medzi domácim Svitom a Vysokými Tatrami.

Hostia vyhrali rozdielom triedy 3:0 a oba tábory sa zhodli, že celkom zaslúžene.

SVIT. Na výborne pripravenej hracej ploche vo Svite sa predpokladal vyrovnaný súboj. Narazili na seba mužstvá, ktoré v úvodných dvoch kolách neprehrali.

Tentoraz boli na stretnutie lepšie pripravení Tatranci, ktorí sa ujali vedenia v závere prvého polčasu zásluhou Buca. V úvode druhého polčasu pridal druhú gólovú poistku Alžbetkin a skóre uzavrel hosťujúci Šproch.

„Očakávali sme ťažký zápas. S Vysokými Tatrami je to vo Svite vždy tak. Treba povedať, že súper predviedol výborný výkon a zaslúžene vyhral. V predchádzajúcich dvoch zápasoch sme bojovnosťou a zomknutosťou doviedli obidva súboje do víťazného konca. Teraz sa nám nedarila hra v poli ani v prechodovej fáze. Súper bol živší, agresívnejší, vytvoril si viac príležitostí. V prvom polčase sme mali iba dve pološance, až za stavu 0:3 sme si dokázali vytvoriť gólovú príležitosť. Keď hodnotíme celý zápas, Vysoké Tatry vyhrali zaslúžene. Bolo to ešte iba tretie kolo súťaže, po úvodných dvoch víťazstvách sme sa znovu vrátili späť na zem. V ďalších zápasoch sa budeme snažiť náš výkon zlepšiť a zbierať ďalej body,“ konštatoval po nevydarenom stretnutí hrajúci tréner FK Svit Milan Jambor.

Tatranci ešte neinkasovali

Oveľa viac spokojnosti zavládlo v hosťujúcom tábore. Tatranci presvedčivým víťazstvom vo Svite odčinili posledné domáce zakopnutie s Plavnicou a po troch kolách stále majú na konte inkasovaných gólov nulu.

„Po dvoch domácich dueloch sme do Svitu išli s cieľom bodovať. Mužstvo bolo pripravené i motivované, už len tým, že sme hrali na pekne upravenom ihrisku. Určite to zahralo do karát nášmu tímu, predsa len máme hráčov, ktorí hrali vo vyšších súťažiach a sú zvyknutí hrať presne kombinačne. Myslím si, že za predvedenú hru sme si víťazstvo plne zaslúžili. V nahustenom programe sme mužstvo deň po dni pripravovali na každého súpera. Hoci sme premenili až druhú či tretiu čistú šancu, prvý polčas sme takticky zvládli veľmi dobre. Pomohol nám gól do šatne, po ktorom sme sa upokojili. V druhom polčase sme súpera kombinačne prevýšili,“ uviedol tréner Vysokých Tatier Mikuláš Dvorožňák, ktorý prišiel do klubu len pred začiatkom tejto sezóny.

„Po nákupoch, ktoré sa udiali iba tesne pred začiatkom súťaže, sa kompaktnosť tohto mužstva bude zlepšovať. Verím, že bude stúpať každým zápasom. Hráči v tomto stretnutí už plnili taktické veci viac ako v predchádzajúcich dueloch, čo sa ihneď odzrkadlilo na hre i výsledku,“ doplnil Dvorožňák.