Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Vysoké Tatry doma bez straty kvetinky

Peter Kentoš zvyšuje na 3:0. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 17. jún 2012 o 22:00

Husársky kúsok sa podaril futbalistom Vysokých Tatier. Víťaz štvrtej ligy Sever nestratil počas celej sezóny na domácom ihrisku jediný bod.

Včera uzavrel úspešnú sezónu triumfom nad Levočou 4:1.

VYSOKÉ TATRY. Dva presné zásahy domácich zaznamenal útočník Peter Kentoš, ktorý nebol ďaleko ani od hetriku.

"Najviac ma teší, že sme doma neprehrali počas celého súťažného ročníka ani raz. V tomto zápase sme mohli pridať i viac gólov, konkrétne ja a škoda i toho inkasovaného gólu v úplnom závere. Všetkým chlapcom však patrí poďakovanie za výborný výkon a krásnu jar," povedal Peter Kentoš, ktorý podľa vlastných slov chcel pridať i tretí gól, hoci by ho to stálo niečo navyše v kabíne.

"Určite, ale rád by som to zaplatil, lebo je to na dobrú vec. V závere mi už došli sily, bol som dosť vyčerpaný, aj preto som ho asi nedal. Aj s dvoma gólmi som ale spokojný. Maximálne spokojní sme ale predovšetkým s tým, že doma sme nestratili ani bod. Každý podával na ihrisku maximum, vonku sme mohli uchmatnúť ešte viac bodov, no postup sa ráta. Podarilo sa nám to už tri kolá pred koncom, takže to bolo úplne zaslúžené," doplnil Peter Kentoš, ktorý by podľa vlastných slov rád ostal vo Vysokých Tatrách aj v novej sezóne.

Domáci postupujú, hostia zostupujú

So štvrtoligovou súťažou sa lúčia i Levočania, ktorých však v novej sezóne čaká účinkovanie v piatej lige.

"Vysoké Tatry majú veľmi kvalitné mužstvo, ktoré zaslúžene postupuje do vyššej súťaže. Nechceli sme inkasovať až štyri góly, ale na druhej strane sme mali šance i my. Škoda, že sme ich nepremenili. Potešil nás aspoň ten jeden gól v samom závere. Celkovo nám táto sezóna nevyšla podľa našich predstáv. Mali sme veľa zranených hráčov a na jar sa už potom ťažko chytali body. Čaká nás teraz účinkovanie v piatej lige a naším cieľom je vrátiť sa späť do tejto súťaže," uviedol kapitán Levočanov Peter Lešňovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.