Hrajú prezident i manažér. Prekliatie zlomili aj vďaka 18-ročnému mladíkovi

(Autor: TJ Hvozdnica)
Ivan Mriška|25. máj 2022 o 10:20

TJ Hvozdnica zdolala TJ Družstevník Hričovské Podhradie 7:0.

HRIČOVSKÉ PODHRADIE / HVOZDNICA. Nikdy tam nevedeli zvíťaziť. Prekliatie však zlomili. V oklieštenej zostave.

TJ Hvozdnica zdolala v II. triede ObFZ Žilina TJ Družstevník Hričovské Podhradie vysoko 7:0.

„Vždy sme sa tam herne trápili. Tento raz však bolo všetko inak,“ tešil sa po zápase hrajúci manažér klubu Tomáš Radvan, ktorý strelil jeden gól.

Chceli odčiniť zaváhanie

Hvozdnica podala skvelý výkon. Už do prestávky vyhrávala 5:0.

„Minulý zápas s tabuľkovo slabším súperom sme pokazili a prehrali sme 2:3. Chceli sme preto odčiniť zaváhanie. Motivácia nám nechýbala, hráči bojovali jeden za druhého. Naša výhra je zaslúžená,“ dodal.

Hvozdnica má v tíme prevažne mladších hráčov. Tí prevýšili domácich rýchlosťou.

„Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, no veľa šancí sme zahodili,“ prezradil Radvan.

Mladík strelil päť gólov

Mužom zápasu sa stal osemnásťročný mladík, ktorý strelil päť gólov. Ako sám vravel, bol to najlepší zápas v jeho kariére.

„Mal som šťastný deň. Až na dva góly mi však šance vypracovali spoluhráči, preto im treba poďakovať. Hrali sme dobre ako mužstvo. Od začiatku sme si išli za výhrou a súpera sme dostali pod tlak,“ po stretnutí vravel Patrik Lašček, ktorý strelil päť gólov.

Patrik Lašček strelil cez víkend päť gólov. (Autor: archív hráča)

Hvozdnica mala na lavičke len jedného náhradníka, ktorý bol zranený. „O to viac sme dreli. Do prestávky sme strelili päť gólov a potom sme si hru užívali,“ dodal Lašček, ktorý hral vždy len za rodnú dedinu.

„Chvíľu som skúšal šťastie v Považskej Bystrici, ale doma je doma. Vo Hvozdnici sme partia mladých chalanov, preto neuvažujem nad odchodom. Rád by som si s Hvozdnicou zahral v šiestej lige a stal sa najlepším strelcom súťaže,“ prezradil.

Chcú skončiť do tretieho miesta

TJ Hvozdnica je aktuálne na treťom mieste tabuľky. Na Bytčicu a Hôrky stráca štyri body.

„Radi by sme skončili do tretieho miesta. Ak to bude lepšie, budeme len radi,“ uviedol manažér Tomáš Radvan.

Postupové ciele si zatiaľ v klube nedávajú. Hrajú čisto s vlastnými odchovancami.

„Je náročné konkurovať klubom z okolia Žiliny, ktoré si sťahujú hráčov z väčších klubov. Pre nás je prioritou, aby sme hrali s chlapcami z dediny. Netlačíme na pílu, keď sa podarí úspech, potešíme sa. Ale žiadny tlak na sebe nerobíme,“ dodal.

Založili prípravku, chcú obnoviť dorast

Mužský futbal v obci s niečo cez tisíc obyvateľmi pred časom skončil. Pred deviatimi rokmi svoju činnosť obnovil.

„Predtým sa kupovali hráči, čo bolo neudržateľné. Razíme preto novú cestu, ktorá je zatiaľ úspešná. Dnes hrajú za mužov chlapci, ktorí začínali u nás ako žiaci. Nedávno sme založili prípravku a plánujeme obnoviť aj dorast. Aby sme sa o budúcnosť futbalu v našej obci nemuseli báť,“ vysvetlil Radvan.

Štadión TJ Hvozdnica. (Autor: facebook TJ)

Zaujímavosťou je, že v zostave sa okrem manažéra pravidelne objavuje aj 46-ročný predseda Stanislav Minárik. „Je dušou klubu a futbal miluje. Okrem toho, že hráva, kosí ihrisko a stará sa o areál. Veľmi si ho vážime,“ prezradil.

Na futbal do malebnej obce chodí v priemere 150 ľudí. „Vážime si každého jedného. Futbal robíme na priateľskej báze, aby sa ním všetci bavili a boli spokojní,“ uzavrel hrajúci manažér klubu Tomáš Radvan.

Tabuľky II. triedy ObFZ Žilina

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: