Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Vyšnoslanci potvrdili svoju domácu neporaziteľnosť

Sportnet|Publikované 18. nov 2003 o 23:00

Vyšná Slaná - Dohrávaným zápasom 7. kola sa definitívne skončila futbalová jeseň v najvyššej okresnej futbalovej súťaži. Domáci futbalisti potvrdili

svoju domácu suverenitu a po vyrovnanom prvom polčase porazili hosťujúce Dedinky. Víťazstvo posunulo mužstvo Vyšnej Slanej po odohraných 14. kolách na pomyseľnú bronzovú priečku v tabuľke I. triedy.

Vyšná Slaná - Dedinky

4:2 (2:2)

G: Krištof 2 (jeden z 11 m), Fifik, Valko Krišťák - Kún, M. Chabada, ŽK: bez, R: Šimko, DZ: Gelda, D: 170

Domáci začali bez rešpektu a zatlačili súpera do obrany. Už v 3. min. sa pred hosťujúceho brankára dostal Kračún, ale prestrelil. Rovnako skončili aj strela Krištofa a hlavička Valka Krisťáka. V 10. min. prišla studená sprcha. Hostia využili hneď prvú akciu. Center z ľavej strany smerujúci do šestnástky zasunul vedľa padajúceho brankára hosťujúci Kún. Domáci odpovedali o päť minút neskôr. Tvrdá Fifikova strela spoza šestnástky znamenala vyrovnávajúci gól. Boli to však znova hostia, ktorí sa v 20. min. ujali vedenia. Po zlom odkope R. Rogosa nastrelil P. Rogos hosťujúceho M. Chabadu a ten už len dorazil loptu do brány domáceho mužstva. Domáci, nezvyknutí doma prehrávať, trocha znervózneli a miestami pritvrdili hru. Vyrovnávajúceho gólu sa dočkali v 25. min. Po ruke hosťujúceho hráča si loptu na značku pokutového kopu postavil Krištof a s prehľadom skóroval. Do polčasu sa už skóre nezmenili a mužstvá odchádzali do šatne za nerozhodného stavu 2:2. V druhom polčase sa teda začínalo odznova. Od začiatku druhej polovice hry boli aktívnejší znova domáci. Krištofovým pokusom však stál v ceste brankár hostí. V 10. min. mali príležitosti skórovať hostia, ale minuli domácu bránu. O päť minút neskôr mal po centri Galla na kopačke gól Krištof, ale prekonaného gólmana hostí zastúpil na bránkovej čiare obranca. Vedúceho gólu sa domáci dočkali až v 70. min. Valko Krišťák prešiel cez dvoch hráčov a prekonal aj brankára hostí. Bol to dôležitý moment, pretože dodal domácim síl. Definitívne o svojom víťazstve rozhodli desať minút pred koncom, keď pridali štvrtý gól. Gallo zle trafil loptu, strela z hranice šestnástky dostala opačný falš a Krištof so šťastím dorazil do brány.

V zápase sa striedali útoky na oboch stranách. Diváci mohli vidieť veľa nepremenených gólových šancí. Hralo sa na ťažkom teréne, keď časť ihriska už bola zamrznutá. "V prvom polčase sme za nepriaznivého stavu trocha znervózneli a pritvrdili hru. Tretí gól bol pre mužstvo dôležitý. Keby hostia na začiatku druhého polčasu premenili svoje šance, možno by stretnutie malo úplne iný vývoj. Mali sme šťastie", povedal hrajúci tréner Vyšnej slanej Dušan Gallo.

Vyšná slaná sa vďaka zisku troch bodov posunula zo štvrtého na tretie miesto, pred Dobšinú a na druhý Plešivec stráca tri body. Dedinky zostávajú na siedmom mieste. Na domácej pôde si Vyšnoslanci držia spolu s Dedinkami a Dobšinou neporaziteľnosť, pričom zo všetkých mužstiev inkasovali najmenej gólov.