Vyšná Slaná a Krásnohorská Dlhá Lúka pokračujú bez prehry

Ilustračné. (Autor: archív)
Peter Podolinský|Publikované 12. sep 2016 o 22:00

V I. triede boli v nedeľu na programe zápasy šiesteho kola.

ROŽŇAVA. V I. triede sa opakuje situácia z minulej sezóny. O prvenstvo sa na jeseň bijú Vyšná Slaná a Krh. Dlhá Lúka.

Krh. Dlhá Lúka hostila doma Hrhov a polčasové vedenie domácich bolo pre hostí veľmi priaznivé. Po obrátke sa však do toho obuli skúsení hráči, J. Čižmár troma a  R. Klinko dvoma gólmi upravili výsledok na 6:1.

Vyšná Slaná začala v Jablonove n/T trochu kuriózne. Už v prvej minúte mali hostia po faule v šestnástke výhodu pokutového kopu. M. Gallo sa nemýlil. V štvrtej minúte pridal jablonovský M. Fifik vlastný gól. Zvyšok zápasu už neskórovalo jedno mužstvo.

Rožňavské Bystré hostilo Rudnú a prvý polčas vyhral Gemtex gólom Štefána. Po prestávke však dvakrát skóroval Šomšák a Š. Dorkin premenil penaltu.

Darilo sa aj Dlhej Vsi, ktorá si z Vlachova doviezla tri body a v aktuálnej tabuľke sa posunula na tretie miesto.

Kružná sa posilnila o brankára Kelíška a po bezgólovom polčase zdolala doma Honce 4:2. Doma uspel aj Betliar, keď zvíťazil nad Bohúňovom 3:0.
V minulom vydaní sme nepresne uviedli, že kluby za nevycestovanie zaplatia pokutu zväzu.

Nie je tomu tak. Túto prax pred pár sezónami zrušili.

Štatistika I. trieda, 6. kolo

Rožňavské Bystré – Rudná 3:1 (0:1)

G. 50. a 88. O. Šomšák, 72. Š. Dorkin (11 m) – 22. R. Štefán, ŽK: 45. R. Bubenčík, 68. Cs. Koncz st. – 61. D. Orbán, 90. Cs. Óvary, R: P. Galík, DZ: J. Šmelko, D: 100. ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – I. Demján, D. Koncz (78. Cs. Koncz ml.), Š. Dorkin, T. Kuchta, P. Minčík (46. P. Kubej), J. Lipták Giba, J. Urban ml., R. Bubenčík, O. Šomšák, M. Szilágyi (61. M. Molnár). RUDNÁ: L. Fabian – L. Šimon, M. Galajda, P. Szöllös, P. Kontra, V. Konček (46. D. Orbán), L. Dávid, G. Beshir, R. Štefán, Fr. Čapó, M. Chochol (76. Cs. Óvary).

Vlachovo – Dlhá Ves 1:3 (0:1)

G: 48. I. Gallo – 2. a 89. P. Mičinsky, 74. A. Örvös, ŽK: 73. T. Pitoňák – 0, R: J. Ször, DZ: O. Vysoký, D: 50. VLACHOVO: P. Hricko – I. Gallo, L. Urban (75. P. Varga), Mil. Schvarz, Mil. Gál, Š. Brondoš, Mar. Gál, B. Kožár (46. T. Pitoňák), Ľ. Kožár, O. Leskovjanský, F. Šivec. DLHÁ VES: G. Pomaj – G. Beke, M. Makkai, G. Ferdinand, D. Zsóri (76. Zs. Mezei), A. Örvös, N. Kovesdi, D. Novák, A. Labina (65. R. Kováč), Cs. Flander (65. J. Lökös), P. Mičinsky.

Kružná – Honce 4:2 (0:0)

G: 64. a 84. O. Kerekes, 74. R. Szendi, 76. M. Demeter (11 m) – 53. a 64. S. Dzureň, ŽK: 0 – 37. M. Pástor, R: M. Nemčko, DZ: J. Džubák, D: 50. KRUŽNÁ: J. Kelíšek – M. Szabó, R. Garan, L. Varga, O. Kerekes, L. Mezei, Ľ. Lukáč, M. Ruszó, P. Fabián, Z. Lipták (46. R. Szendi), M. Demeter. HONCE: Joz. Karalo – L. Hajdu, J. Pástor, J. Hric, S. Dzureň, J. Sklenár, J. Tomi, M. Balco, M. Pástor, Ján Karalo, A. Ragyina.

Jablonov n/T – Vyšná Slaná 0:2 (0:2)

G: 1. M. Gallo (11 m), 4. M. Fifik (vlastný), ŽK: 1. A. Viszlay, 65. Pe. Hutník, 89. Pa. Hutník – 40. Š. Domik, 51. P. Rogos, 89. O. Liptai, R: M. Uharček, DZ: G. Gašpar, D: 40. JABLONOV n/T: R. Balázs – A. Viszlay, M. Fifik, G. Páll, L. Zajdó, M. Szabó, P. Ungváry Szabó, Pa. Hutník, Pas. Milata, S. Zubrický, Pe. Hutník (69. Š. Szilasi). VYŠNÁ SLANÁ: V. Balúch – P. Rogos, F. Gallo, M. Hadar, G. Keršák, P. Zabrel, O. Kračún, Š. Domik, O. Liptai, M. Gallo (46. J. Krásny), M. Laurinc.

Betliar – Bohúňovo 3:0 (2:0)

G: 9. L. Fafrák, 26. a 80. R. Fabian (oba 11 m), ŽK: 33. Ľ. Árvay, 33. M. Árvay – 26. R. Kulik, 80. G. Šušán, R: J. Gyenes, DZ: P. Béreš, D: 70. BETLIAR: S. Cirbus – Ľ. Árvay, R. Jakab, M. Oravec, R. Fabian (83. D. Poťmák), M. Ďuriček, I. Lörincz, L. Fafrák (65. D. Szilardi), M. Árvay, L. Lörincz, P. Boroš (80. K. Šubovič). BOHÚŇOVO: K. Molnár – L. Kovács, R. Kulik, G. Šušán, A. Szaniszló, K. Illés, T. Antóny, K. Csótó, Cs. Balog (62. M. Ferencz), D. Szkokan (65. Z. Tomi), M. Demko.

Krh. Dlhá Lúka – Hrhov 6:1 (1:0)

G: 11. P. Klárik, 63., 65. a 83. J. Čižmár, 77. a 86. R. Klinko – 69. A. Gruľo, ŽK: 0 – 55. Ľ. Bartók, R: L. Gyenes, DZ: F. Drenko, D: 100. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Máté – K. Albert, A. Kovács, I. Bošela, J. Čižmár, Š. Bodnár, P. Klárik (83. J. Gebe), A. Rigó, R. Klinko, T. Hegedüs, J. Rusznyak (72. T. Kuru). HRHOV: A. Bartók – Ľ. Bartók, R. Kardos, N. Bodnár, D. Danko, M. Hranyó, T. Zsigrai, J. Grundza, A. Gruľo, T. Szakács, Š. Kuru (77. L. Kovács).

Strelci:

8 gólov – K. Illés (Bohúňovo).7 gólov – R. Klinko (Krh. Dlhá Lúka)6 gólov – R. Fabian (Betliar), J. Čižmár (Krh. Dlhá Lúka), T. Szakács (Hrhov), O. Kračún (Vyšná Slaná), P. Mičinsky (Dlhá Ves).5 gólov – K. Šoltés (Drnava), M. Gallo (Vyšná Slaná), M. Demeter (Kružná).4 góly – Š. Bodnár (Krh. Dlhá Lúka), J. Kovács (Drnava), S. Dzureň (Honce).3 góly – M. Ďuriček (Betliar), A. Rigó (Krh. Dlhá Lúka), P. Zabrel (Vyšná Slaná), M. Chochol (Rudná), I. Gallo (Vlachovo), F. Rohály, F. Szöcs (obaja Jablonov n/T), O. Šomšák (Rožňavské Bystré).2 góly – I. Lörincz (Betliar), Cs. Korintuš, P. Klárik (obaja Krh. Dlhá Lúka), B. Šoltés, D. Tisza (obaja Drnava), M. Hranyó, G. Veverica (obaja Hrhov), A. Szaniszló (Bohúňovo), M. Oravec (Vyšná Slaná), J. Pástor (Honce), L. Dávid, Fr. Čapó, R. Štefán (všetci Rudná), L. Varga. O. Kerekes (obaja Kružná), Jar. Gonos, J. Urban ml., P. Kubej, Š. Dorkin (všetci Rožňavské Bystré).1 gól – M. Oravec, L. Fafrák (obaja Betliar) K. Albert, M. Lovas (obaja Krh. Dlhá Lúka), K. Bakoš, J. Čeľovský, M. Mázik (všetci Drnava), R. Kardos, A. Gruľo (obaja Hrhov), R. Lipták, F. Beke, R. Kulik (všetci Bohúňovo), G. Keršák (Vyšná Slaná), M. Pástor, O. Varga (obaja Honce), V. Ferdinand, D. Novák. A. Örvös (všetci Dlhá Ves), V. Konček, L. Šimon, D. Köteles (všetci Rudná), Mil. Gál, B. Rupp, J. Matula, P. Hricko, F. Šivec, Mar. Marciš (všetci Vlachovo), A. Görgei, J. Kamenský, R. Szendi (všetci Kružná), A. Viszlay, P. Ungváry Szabó (obaja Jablonov n/T), J. Lipták Giba, R. Bubenčík, Ján Gonos (všetci Rožňavské Bystré).Vlastné góly – R. Garan (Kružná), G. Páll, M. Fifik (obaja Jablonov n/T), Fi. Čapó (Rožňavské Bystré).