Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Výsledok potešil viac ako predvedená hra

Sportnet|Publikované 18. mar 2015 o 00:00

MŠK Spartak Medzilaborce zvládol druhopolčasový obrat z 0:1 na 2:1.MEDZILABORCE. Už to vyzeralo pod Kamjanou v prvom jarnom kole štvrtej futbalovej ligy, skupina Sever na remízu. Kračúnovce sa v 58. minúte ujali vedenia, domáce Medzilaborce v 66. minúte vyrovnali.

Blížil sa záver, bežala 86. minúta, keď po centri Gubu prekonal Lučko brankára Holevu. Tri body ostali doma a najmä výsledok viedol k spokojnosti.

Citeľná absencia

„Ak mám byť úprimný, veľa futbalovej krásy sme v prvom jarnom zápase neukázali. Zo základnej zostavy chýbali skúsenosti - Chalupka kvôli trestu a Gabo Lukačik laboruje so zranením, čo bolo cítiť. Bol to z našej strany sotva priemerný výkon, v závere sme mali aj šťastie a vyhrali sme. Takto sa o body nebojuje,“ konštatoval hneď po záverečnom hvizde Viťazoslav Lukačik.

V stretnutí sa zišli tabuľkoví susedia. Výhodu domáceho prostredia napokon spartakovci využili, no cesta k trom bodom ľahká nebola.

Pol hodiny pred záverom museli zvládať jednogólové manko.

„Prvý polčas bol vyrovnaný, hra sa viac odvíjala v strede poľa, po prestávke sme získavali prevahu, no paradoxne prišiel gól do našej siete. Ešteže prišla rýchla odpoveď v podobe strely Gavulu z 30 metrov do šibenice. A v závere aj spomínané šťastie, ktoré znamenalo obrat,“ mienil medzilaborský tréner.

Počas víkendu čaká región pod Kamjanou futbalová slávnosť – derby, v ktorom Medzilaborce vycestujú do neďalekej Radvane nad Laborcom. V tabuľke šiesty celok sa predstaví na pôde druhého.

„Očakávam bojovný zápas, tabuľkové postavenie velí domácim zvíťaziť, ale ako sa hovorí, derby je nevyspytateľné – favorita nemá. Naše ciele zhrniem jednoducho – spokojný budem, ak neprehráme,“ dodal Viťazoslav Lukačik.

Oba tímy, ktoré sa v nedeľu stretnú vo vzájomnom súboji, vstúpili do odvety úspešne. Okrem Medzilaboriec vyhrala aj Radvaň n/L. (1:0), avšak vonku, v Spišskom Podhradí.

Súvisiace články