10.

Ramona Siebenhoferová

Rakúsko

+ 2,38 s

SÖLDEN. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v obrovskom slalome v rakúskom stredisku Sölden tretie miesto.

Zopakovala tak umiestnenie z minulého roka, vtedy vďaka najlepšiemu druhému kolu skončila tiež na bronzovom stupienku.

Dnes sa v tesnom súboji o víťazstvo tešila Mikaela Shiffrinová.

Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová mala síce na treťom medzičase náskok 0,24 sekundy, ale záverečnú rovinu zvládla horšie než Američanka. Napokon na ňu stratila 14 stotín a skončila druhá.

Petra Vlhová na štarte 1. kola obrovského slalomu v Söldene.
Petra Vlhová počas 1. kola obrovského slalomu v Söldene.
Petra Vlhová počas 2. kola obrovského slalomu v Söldene.
Petra Vlhová po 2. kole obrovského slalomu v Söldene.
Petra Vlhová (vľavo) a Mikaela Shiffrinová.
Pódium v Söldene: zľava Lara Gutová-Behramiová, Mikaela Shiffrinová a Petra Vlhová.
Lara Gutová-Behramiová a Petra Vlhová po obrovskom slalome Söldene.
Mikaela Shiffrinová vyhrala obrovský slalom v Söldene.

Shiffrinová si pripísala jubilejné 70. víťazstvo vo Svetovom pohári a trináste v obrovskom slalome. V histórii zjazdového lyžovania dosiahli viac víťazstiev vo SP iba Ingemar Stenmark (86) a Lindsey Vonnová (82).

"Začať sezónu výborne je dôležité. Som super šťastná. Bola radosť dnes lyžovať. Ani neviem presne povedať, ako dobre sa mi na kopci išlo. Ďakujem Sölden," citovala víťazku agentúra AFP.

Rodáčka z Liptovského Mikuláša obsadila v prvom kole šiestu priečku, pričom na pódium strácala len 27 stotín sekundy. V druhej jazde sa však Vlhová zlepšila a dosiahla svoje 45. pódium vo Svetovom pohári.

"Vždy, keď môžem byť na pódiu, veľmi sa teším. Dnes to bol veľký boj. V 2. kole som nemala dobrý pocit, menilo sa svetlo, podložie a na strmine som urobila chyby.

V cieli som nechcela uveriť, že som prvá. Dúfala som však, že sa posuniem čo najvyššie a stačilo to na 3. miesto," povedala Vlhová pri mikrofóne RTVS.

Podľa Vlhovej úvodné preteky v sezóne nie sú jednoduché a ukázali jej, na čom musí popracovať. Na pretekoch bolo množstvo fanúšikov, čo 26-ročná Liptáčka ocenila.

"Je to niečo iné ako minulý rok. Už nám to chýbalo. Dokonca aj Mikaela mi povedala, že jej chýbali slovenskí fanúšikovia. Myslím si, že každú z nás teší, že sú tu fanúšikovia, ktorí urobia dobrú atmosféru," podotkla.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová dosiahla svoje 45. pódium, po dráme zvíťazila Shiffrinová