Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Výsledkovú chudobu Svidníka spôsobujú absencie

Nepresadili sa. Jurč, Výravec a ani ostatní Svidníčania nenašli recept na michalovské béčko. (Autor: Martin Rusin)
Sportnet|Publikované 11. okt 2012 o 22:00

Celok spod Dukly utŕžil v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži už štvrtú prehru v rade.

Účinkovanie svidníckeho tímu v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži ide dolu kopcom. Celok spod Dukly utŕžil už štvrtú prehru v rade a v tomto ročníku IV. ligy to bola naposledy dokonca tretia porážka pred vlastnými priaznivcami. Niet divu, že v tabuľke sa prepadá nižšie a nižšie.

SVIDNÍK. Takáto bilancia trápi nielen trénera Pavla Piršča, ale i samotných hráčov či fanúšikov.

V uplynulom kole Svidníčania zostali na štíte michalovského béčka.

„Mohli sme prehrať aj vyšším rozdielom ako 1:3, hostia po prestávke jednoznačne ovládli dianie, boli zjavne lepší, futbalovejší a zaslúžili si body,“ objektívne priblížil toto meranie síl Ľubomír Horochonič.

Tento hráč a kapitán (v súčasnosti túto funkciu zastáva Harakaľ) je momentálne rekonvalescentom. Pred mesiacom sa podrobil operácii v popradskej nemocnici (prasknutá chrupavka v kolene a úlomok v menisku).

Opätovný návrat na ihrisko nemieni uponáhľať, radšej sa mieni poriadne doliečiť a s prípravou začne až v zimnom období. Paradoxne, odvtedy, ako sa vytratil zo šatne, sa to začalo rúcať.

„Nemyslím si, že to súvisí s absenciou jedného hráča. Nedarí sa nám. Vonku sme nedali ani gól a v defenzíve robíme chyby. V minulom ročníku sme mali druhú najlepšiu obranu, teraz dostávame ohromne veľa gólov. Neviem, čím to je, asi sme urazili šťastenu alebo čo...“

Kontaktný gól nepomohol

Tento skúsený borec nechýba na vystúpeniach spoluhráčov ako divák a veru aj jemu nebolo pri ostatnom zápase príjemne.

„Prvý polčas sme začali celkom dobre, agresívne a súpera sme nepustili do šancí. Potom sme dostali gól do šatne po tečovanej strele a od toho momentu sme sa zložili. Zemplínčania boli technickejší. Keby sme vydržali prvý polčas, možno by sme bojovnosťou niečo uhrali, ale treba uznať, že hostia boli nad naše sily. Ani kontaktný gól nám nepomohol. Chceli sme vyrovnať, no Michalovčania išli do brejkov a neustále hrozili.“

Tréner sa snaží niečo zmeniť, robí aj rošády v obsadení postov, ale nič nepomáha.

Podľa Horochoniča na vine je úzky káder a výpadok dvoch-troch hráčov je citeľný. Pokrivkáva aj tréningová účasť (v príprave je maximálne do sedem jednotlivcov) kvôli pracovným povinnostiam. Mančaft má tiež vyšší vekový priemer.

„Nechceme si to priznať, ale je to tak, mladšie celky sú behavejšie, rýchlejšie. Avšak so skúsenosťami by sme to mali v pohode uhrať, len musíme byť kompletní,“ dodal Ľubomír Horochonič.

Na margo nastávajúceho vystúpenia v Barci naznačil, že bolo by dobré vonku čosi uhrať, hoci u tohto súpera napriek vyrovnanému priebehu spravidla dominovali dosiaľ domáci.

„Bodaj by sa karta najbližšie obrátila v náš prospech a verím, že zlú sériu prerušíme.“Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.