Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Vyrovnávajúci gól strelil Ďuriš!

Sportnet|Publikované 25. nov 2002 o 23:00

Michalovce Dosť veľa diskusií a polemiky vyvolal vyrovnávajúci gól Trenčanov na 2:2. Niežeby nebol v súlade s pravidlami, ale skôr preto, že ani z

tribúny nebolo jasné, kto bol jeho autorom. Po faule na prenikajúceho Hanka zahrával z ľavej strany nepriamy kop Kopačka, obrana tigrov loptu odvrátila pred nekrytého Ďuriša, ktorý z prvej napálil loptu do spleti tiel. Zdalo sa, že posledným, kto sa dotkol lopty a teda aj zmiatol brankára Kobra, bol Milan Ivana, ale sám mladík nám túto domnienku vyvrátil. "Stál som síce neďaleko a možno som bol v inkriminovanom priestore z našich sám, ale lopty som sa nedotkol. Teč tam však určite bol, počul som to, ale musel to byť niekto z brániacich protihráčov," chlapsky sa priznal bronzový medailista z ME 19 v Nórsku. Ak by nezachoval zmysel pre fair-play, rozhodcovia by mu gól pripísali. Bol by to tak jeho tretí presný zásah medzi seniormi. Prvý, premiérový zaznamenal pred týždňom v televíznom zápase do siete dubnického Poštrka, druhý padol v Michalovciach, nuž a o možný tretí sa pričinil aj vlastnou skromnosťou. "Nestojím o žiadnu slávu a už vôbec nemienim kohosi oberať o presné zásahy. Po zápase prišiel za mnou náhradný rozhodca Anton Stredák a tiež sa ma nato pýtal, odvetil som mu jasne gól dal Ďuriš," doplnil čochvíľa 19-ročný Trenčan.

Rovnaký názor zaujal aj druhý zainteresovaný Peter Ďuriš. "Dostal som sa k odrazenej lopte a tak ako mi futbalový rozum káže, napálil som ju z prvej na bránu. Trafil som pritom nohu jedného z Košičanov a od nej putovala lopta do siete. Ivanu som tam videl, ale on sa po lopte len naťahoval, ale nedotkol sa jej," vyjasnil spletitú situáciu P. Ďuriš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.