Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Vyrovnanosť súťaže naberá na obrátkach

Sportnet|Publikované 8. sep 2008 o 22:00

STARÁ ĽUBOVŇA. Najvyššia okresná futbalová súťaž v Starej Ľubovni pokračovala ďalšími zápasmi.Plaveč - Orlov 0:0V úvode vytvorili domáci útočnú

STARÁ ĽUBOVŇA. Najvyššia okresná futbalová súťaž v Starej Ľubovni pokračovala ďalšími zápasmi.

Plaveč - Orlov 0:0

V úvode vytvorili domáci útočnú prevahu, no pozorný gólman Šterbák Orlovčanov v nejednom prípade podržal. Za zmienku stoja hlavne dve tutovky domácich v 20. minúte a tesne pred odchodom do kabín, ktoré sa gólom neskončili. Po zmene strán po prestriedaní hostia zvýšili tempo hry a v ofenzívnej činnosti boli čoraz nebezpečnejší. Od 60. minúty si hosztia v priebehu desiatich minút vypracovali tri tutovky, no dvakrát Drobňák a raz Šujeta nemierili presne.

Pred 80 divákmi rozhodoval Pyda. Bez kariet.

MFK B - Jarabina 1:0 (0:0)

Kombinačne hrajúci domáci si z útočnej prevahy vytvorili niekoľko sľubných príležitostí, no najmä Barnovský a Hudák ich nedokázali zužitkovať. Po zmene strán bolo iba otázkou času, kedy dokážu hostitelia vsietiť vedúci gól, čo sa im aj podarilo po hodine hry, keď po jednom z pekných centrov dorazil loptu do prázdnej brány J. Repka. Hostia sa napriek inkasovanému gólu nevzdali a po rýchlych brejkoch sa snažili zaskočiť defenzívu domácich, čo sa im však už do záveru zápasu nepodarilo.

Gól: J. Repka. Pred 100 divákmi rozhodoval Dopirák. Bez kariet.

Kyjov - Podolínec 0:2 (0:1)

Omladený domáci tím v prvej polhodine zatlačil súpera na vlastnú polovicu a vytvorili si viacero vyložených tutoviek, ktoré však nezužitkovali. Naopak, boli to hostia, ktorí v 32. minúte udreli, keď po chybe domácej obrany sa pred domácim brankárom ocitol osamotený Hotary a rozvlnil sieť. Tesne pred prestávkou mohol poistiť vedenie hostí Čižmarovič, ale zoči-voči brankárovi sa nepresadil. Po obrátke sa obraz hry nezmenil. Aktívni domáci mali častejšie loptu pod kontrolou, no Fialkovič a Kováč-Pešta svoje tutovky nezužitkovali. V 75. minúte sa potvrdilo nedáš-dostaneš, keď po rohovom kope Čižmaroviča sa k odrazenej lopte dostal Janus a prudkou strelou k žrdi spoza 16-ky poistil víťazstvo hostí.

Góly: Hotary, Janus. Pred 30 divákmi rozhodoval Kontra. Bez kariet.

Údol - V. Lipník 4:3 (3:2)

Z nátlakovej útočnej hry sa domácim už v 7. minúte podarilo vsietiť vedúci gól, keď Varchola bleskurýchlo vnikol do 16-ky a prudkou strelou prekonal brankára hostí. Po štvrťhodine hry autor vedúceho gólu si pripísal ďalší presný zásah, keď dokázal dokonale zužitkovať presnú prihrávku od Kravčáka. Hostia napriek nerezignovali a v 20. minúte znížili Kuľandom. Po polhodine hry sa začalo akoby odznova, keď po rýchlom prieniku do 16-ky prehodil vybiehajúceho domáceho brankára Jedinák. Tesne pred prestávkou naklonili domáci misky váh znova na svoju stranu po prudkej strele z priameho kopu z vyše 20 m z kopačky Fedorka. V druhom polčase tempo hry upadlo a oba tímy sa dostávali do zakončenia iba sporadicky. V 66. minúte však domáci poistili svoje vedenie, keď prenikajúceho Varcholu zastavil nedovoleným spôsobom jeden z obrancov hostí a nariadenú penaltu s istotou premenil Fedorko. Bodku za stretnutím dali tesne pred koncom Lipníčania, keď po hrubej chybe domáceho brankára dorazil loptu do odkrytej brány Krolák.

Góly: Varchla a Fedorko po 2 - Kuľanda, Jedinák, Krolák. Pred 80 divákmi rozhodoval Furtkevič, ŽK: Bočkaj (V. Lipník).

Litmanová - Jakubany 4:5 (2:1)

V prvej štvrťhodine mali herne navrch hostia, no Dufala, Čopiak a Katrenič sa v koncovke nepresadili. Naopak, v 19. minúte domáci po ojedinelej šanci sa dostali do vedenia po štandardnej situácii a hlavičke jedného z hráčov. Hostiteľov gól povzbudil a v 28. minúte zvýšili svoje vedenie, s ktorým sa však uspokojili. Hostia to využili v 34. minúte na skorigovanie, keď Dufalovu presnú prihrávku zužitkoval Katrenič. Po obrátke mali viac z hry Jakubanci, no boli to paradoxne hostitelia, ktorí zachytili jeden z protiútokov Katreniča a po prečíslení poistili svoje vedenie. Hostia po hodine hry znova odpovedali pekne umiestnenou hlavičkou Dufalu. Ihneď nato bolo však vyrovnané, keď sa po rýchlom úniku dostal k odrazenej lopte Katrenič a nezaváhal. V rýchlom slede gólov sa hosťom podarilo v 65. minúte otočiť skóre, keď sa po štandardnej situácii presadil hlavou Čopiak. V samom závere sa domáci mohli takmer tešiť z remízy, no o tú ich v nadstavenom čase pripravil po rýchlej rozohrávke a chybe brankára Dufala.

Góly hostí: Dufala a Katrenič po 2, Čopiak. Pred 150 divákmi rozhodoval Vilček, ŽK: Katrenič, Rybovič (obaja Jakubany).

Š. Jastrabie - MFK C 2:1 (0:0)

Všetko zaujímavé sa udialo po prestávke. Domáci po dvoch hrubých chybách hosťujúcej obrany rozhodli zápas v priebehu troch minút, keď strelili dva góly. Hostia sa snažili zaznamenať kontaktný gól, aby mohli v závere ešte vyrovnať, ale svoje gólové šance nevyužili. V 67. minúte sa hosťom napokon podarilo znížiť gólom Michala Pydu z priameho voľného kopu. V závere zápasu sa vo vyloženej gólovej šanci ocitol P. Kačmarčík, ale svoju gólovku na vyrovnanie zápasu nevyužil, a tak domáci ubránili jednogólový výsledok.

Góly: Balužinský (z 11 m), Kerpčar - Mi. Pyda. Pred 100 divákmi rozhodoval Murcko, ŽK: Krafčík, Hric - Sivuľka, Ma. Pyda.