Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Vyrovnané čelo, ale aj spodná časť tabuľky v prvej triede

Sportnet|Publikované 3. okt 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves Z pohľadu na tabuľku I. triedy majstrovstiev SOFZ 8. kolo neprinieslo nič nové. Naďalej prvé dve priečky patria tandemu Veľký

Folkmar a Teplička. V tesnom závese sú tretí Jaklovčania a štvrtá Olcnava. Prvé tri miesta zároveň kopírujú aj poradie mužstiev podľa počtu obdržaných gólov Veľký Folkmar (6), Teplička (7), Jaklovce (8). V nedeľu si v súboji prvého s posledným líder bez väčších problémov poradil s Letanovcami, aj zásluhou strelecky disponovaného Serbina, autora troch gólov. Úlohu favorita potvrdila aj Teplička proti Spišskému Hrušovu (3:0). Dokonale sa rehabilitovali za prehru (hlavne katastrofálny výkon v druhom polčase) Jaklovčania, ktorí pomerne hladko zdolali Bystrany. O prekvapenie kola sa postarali Olcnavčania. V Kluknave hlavne zásluhou presnej mušky Samoľa (2 góly) poriadne zaskočili domácich. Spokojnosť s doterajším priebehom sezóny vládne v Hnilčíku. Tak vysoké postavenie v tabuľke (5. miesto) si v tomto klube už dlho nepamätajú. V nedeľu dobrú formu, hlavne na domácom ihrisku potvrdili proti Jamníku (3:2). Najmenej gólov v 8. kole jeden videli diváci v Hrabušiciach, kde sa predstavil Pašek Gelnica. Hostia si však môžu spytovať svedomie za nevyužité tisícpercentné šance v druhom polčase. Radosť domácich priaznivcov z víťazstvá asi nebola veľká, keď po stretnutí "odmenili" nepresného hlavného rozhodcu pľuvancom. Trest 1000 korún za nedostatočnú usporiadateľskú službu (podobne aj Kluknave). V dobrých jesenných výkonoch pokračujú a proti nebezpečným Margecanom nenechali nič na náhodu. Tieňom zápasu však bolo ťažké zranenie domáceho hráča Martina Gondu.

Z pohľadu vyrovnanosti mužstiev v tabuľke, je 9. kolo pre všetkých aktérov veľmi dôležité.

Dopoludnia si Letanovce nemôžu dovoliť akékoľvek zaváhanie. Kluknavčania po domácej prehre s Olcnavou nebudú odovzdaným súperom. Ťahákom kola je súboj Bystrian proti Veľkému Folkmaru. Domáci pred vlastným publikom nezvyknú prehrávať, prípadná strata bodov pre Folkmarčanov by znamenala zmenu na prvom mieste. To by musela Teplička naplno zabodovať v Pašeku Gelnica. Tretie Jaklovce čaká ťažký zápas v Spišskom Hrušove. Nováčik môže v prípade trojbodového zásahu pomýšľať aj na lepšie ako dvanáste miesto.

Vymotať sa z nelichotivého predposledného miesta je želaním aj Margecian, ktoré v nedeľu privítajú Hnilčík. V doterajšom priebehu sezóny sa viac očakávalo od futbalistov Jamníka. Zisk deviatich bodov je málo. Pozajtra hostia na svojom kvalitnom trávniku Hrabušice. Hostia, ak zopakujú výkon ako naposledy proti Pašeku, na dobrý výsledok nemôžu ani len pomyslieť. Kvalitný futbal sľubuje súboj dvoch "O" Olcnava proti Odorínu. "Vodhanelovci" doma body nepúšťajú, Odorínčania však hrajú v pohode.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.