Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Výpravu do Litvy preriedili zranenia

Vo Vilniuse. Výprava košických kickboxerov na medzinárodných majstrovstvách Litvy. (Autor: archív)
Bohuslav Matia|Publikované 2. mar 2016 o 23:00

Mládežnícky tím košických kickboxerov má za sebou ďalší test výkonnosti, medzinárodné majstrovstvá Litvy vo Vilniuse.

Mládežnícky tím košických kickboxerov (Guard Kickboxing Team), ktorý sa pripravuje na vrchol tohtoročnej sezóny, WAKO majstrovstvá sveta juniorov a kadetov v írskom Dubline (27. 8. – 3. 9.), má za sebou ďalší test výkonnosti, medzinárodné majstrovstvá Litvy vo Vilniuse.

KOŠICE. Z Pobaltia sa mladí Košičania vrátili s troma medailami (štvrtú, bronzovú, pridal senior Miroslav Gočik v K1 do 75 kg), zlato vybojovala kadetka Sarah Saloňová v disciplíne kick light do 60 kg i jej rovesníčka Réka Harajdová v 46-ke, striebro Ladislav Maruscsák v K1 juniorov do 60 kg.

Hviezdička stále kríva

Cenných kovov by bolo z Vilniusu určite viac, keby bola v partii aj vychádzajúca hviezdička košického Guard Teamu, pätnásťročná kadetka Dominika Gumanová, ktorá tak ako dvojica ďalších borcov (Lucia Macková a Dávid Ducar) v súčasnosti laboruje so zranením.

„Z turnaja Slovak Open má narazenú nohu,“ vysvetľuje jej absenciu v Litve šéf košického klubu Peter Onuščák.

„Našťastie, nemá ju zlomenú, ale zatiaľ nevie na ňu poriadne stúpiť a kríva. Nohu má stále opuchnutú a už týždeň netrénuje. Do Dominiky vkladáme pred svetovým šampionátom v Dubline veľké medailové nádeje, pretože z toho mládežníckeho tímu, ktorý naň pripravujeme, je to najskúsenejšia pretekárka. Ešte len bude mať šestnásť rokov a už šesť rokov reprezentuje, je majsterkou sveta i Európy v kategórii kadetov. Vo Vilniuse nám chýbala aj Lucia Macková, ktorá po zlomenine prsta na nohe ešte len nabieha do tréningového procesu, či Dávid Ducar, ktorý má narazený členok. No aj tí borci, ktorí v Litve štartovali, sú pretekári s veľkou perspektívou, ukazujú sa veľmi dobre.“

Juniori a kadeti sa zoceľujú v tatami disciplínach, ale vo Vilniuse si Ladislav Maruscsák vyskúšal aj ringovú K-jednotku.

„Bola to preňho výborná skúsenosť, keďže sa stretol s fyzicky veľmi vyspelými juniormi. Ale aj uňho sa sústredíme skôr na tatami disciplíny, v ktorých je lepší, a v Dubline, kde bude možnosť zdvojeného štartu, bude zrejme bojovať v light contact i kick light.“

Najbližšie do Innsbrucku

Po náročnom februári košickí kickboxeri nebudú mať čas vychladnúť ani v ďalších mesiacoch.

„Aj keď po úprave svetového kalendára nám vypadol Serbian Open, Svetový pohár v Belehrade, ktorý organizátori z nám neznámych príčin zrušili. Najbližšie tak máme v pláne, v polovici apríla, štart na Svetovom pohári v Innsbrucku a o dva týždne neskôr na Európskom pohári v ringových disciplínach v poľskom meste Ostrowiec Swietokrzyski. Zrejme to rozdelíme na dve skupiny pretekárov, aby sme to zvládli aj z hľadiska nákladov,“ vraví Peter Onuščák.

Autor: Bohuslav Matia

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.