Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Výprava hádzanárov Farmakolu Tatran Prešov odchádza dnes na prvé osemfinále PVP do Szegedu

Sportnet|Publikované 6. dec 2002 o 23:00

Prešov Zajtra nastúpia hádzanári ŠK Farmakol Tatran Prešov v Maďarsku na prvý osemfinálový zápas Pohára víťazov pohárov s Pickom Szeged. V stredu,

nie práve najúspešnejšie, predohrávali Šarišania stretnutie 16. kola HIL v Bratislave s ŠKP. Druhý deň po návrate z tohto remízového súboja už začala v klube príprava na nedeľňajší pohárový duel v Szegede. O nej sme sa zhovárali s trénerom Farmakolu Tatran Martinom Liptákom.

"K dispozícii máme videozáznam stretnutia maďarskej ligy Szeged Veszprém, ktorý som si už osobne viackrát zhliadol. Včera večer sme naplánovali náš tréning o čosi včaššie, aby sme si poznatky z tohto súboja podrobne rozobrali s mužstvom," rozhovoril sa prešovský hádzanársky kormidelník. Pred svojich zverencov ste teda predstúpili už obohatený o zistenia o zajtrajšom pohárovom súperovi. "Isteže, musel som sa vopred pripraviť, aby som im vedel niečo o mužstve Szegedu povedať. Takú polhodinu sme včera venovali výhradne rozboru spomenutého videozáznamu." Čo ste teda z neho zistili? "Hlavne, že Pick Szeged hrá veľmi kvalitne obranu 0 6, za ktorou chytá juhoslovanský legionár, typický "postojový" brankár Nenad Pulježevič. V strede obrany Picku hrajú Róbert Mezei, maďaraský reprezentačný pivot a Ákos Doros. Sú to vyše dvojmetroví chlapi, vážiaci niečo nad 100 kilogramov. Na rozohrávke režíruje kreatívny Nikola Eklemovič. Na pravej spojke je ďalší maďarský reprezentant, ľavák Attila Kotormán. Na ľavom krídle zase šikovný Vladan Matič. Szeged vedie domácu ligu bez straty bodu, má skvelú formu, je favoritom i tejto pohárovej súťaže. Čaká nás teda silný súper, na ktorého napríklad Veszprém skúšal obranu 1 5, no potom prešiel i on na 0:6. Nuž a v práve v týchto fázach videozáznamu bolo vidieť, ako by mali na hru Maďarov reagovať naši hráči. Keď Veszprém zase stratil v útoku loptu, nasledovala zdrvujúca kontra." Ak ste spomenuli urastených borcov v službách Szegedu, hlavne v obrane, hrajú vzhľadom na svoje postavy aj patrične agresívne? "Je to tvrdé... Musím dokonca povedať, že je to dokonca poriadna mastenica. Avšak i to, že naši chlapci sa "bitky" neboja. Čo prijmú, musia i rozdať." Na druhej strane, postrehli ste nejaké medzery, kade by sa dalo pevnou obranou Szegedu preniknú? "Určite. Veszprém sa napríklad absolútne nepresadil streľbou z výskoku. Skôr mu vychádzala hra cez pivota, podstrely, prekvapujúce zakončenie zo zeme. A čo je dôležité zistenie, že sa dá proti tomuto súperovi presadiť rýchlymi protiútokmi. Akí sú rýchli dopredu, nie sú takí dozadu." Poznatky, ako vás počúvame detailné, sú jedna vec. Faktom zase i druhá. Ak totiž Prešovčania vycestujú za svoje mesto ich sila sa rozplýva. V HIL určite... "Tak tomu ozaj ani ja nerozumiem. Viem akurát, že to nie otázka chcenia, bojovnosti... V pohári to bolo doposiaľ niečo iné. Ostáva teda dúfať, že i tentoraz to bude iné. Stále hovorím, že s každým súperom sa dá hrať." Vieme, že neradi prognózujete zápasy čo do výsledkov. Predsa len povedzte, s čím budete po prvom osemfinále v Szegede spokojný? "Otvorene vravím, a to si vôbec nerobím vopred nejaké alibi, že Pick je topfavoritom tohoročného PVP. Aj ja by som bral našu výhru. Lenže musíme byť realisti. Ak prehráme o takých päť, šesť gólov, pred odvetou, ktorá nás čaká doma o týždeň, považoval by som to za náš úspech."

Hádzanári ŠK Framakol Tatran Prešov odchádzajú do Maďarska dnes o 9. hodine. Do Szegedu má prešovská výprava doraziť okolo sedemnástej a na 20. hodinu má naplánovaný tréning v dejisku zápasu. Zajtra ráno na ešte lepšie zoznámenie sa s prostredím absolvujú Prešovčania rozcvičku taktiež v hale Picku. Stretnutie, ktoré priamym prenosom vysiela maďarská televízia má stanovený začiatok o 14. hodine.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.