Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Výprask ponímať ako jednu z lekcií v škole futbalu

Sportnet|Publikované 17. sep 2008 o 22:00

Poriadny výprask, ktorý utŕžila rezerva futbalistov MFK Košice v uplynulom prvoligovom futbalovom kole, išla na vrub viacerých skutočností. Tak či

tak bola to lekcia pre mladý kolektív, aby si uvedomil, že niekedy kôrka v tejto súťaži chutí rôzne.

KOŠICE. Pred reprezentačnou prestávkou v zápoleniach sa východniari vytiahli proti béčku Dunajskej Stredy, ktorému naložili poltucet. V Trenčíne však skoro toľko gólov aj inkasovali.

Menej kvality

V čom hľadať také rozdielne podoby herného prejavu zverencov trénera Ladislava Totkoviča? "Vo výkone v prvom rade a tiež v kvalite hráčov," zamyslel sa nad dianím hrajúci asistent Anton Šoltis. Narážal na to, že pod Sihoťom boli k dispozícii aj neskúsení jednotlivci a oproti predošlému meraniu síl so zástupcom zo Žitného ostrova na súpiske nefigurovali v takom rozsahu posily z prvého tímu MFK. Mančaft mal vo svojom strede iba pár zrelých jednotlivcov, zvyšok tvorili aj menej ostrieľaní a niektorí doslova zelenáči, ktorí sa iba zoznamujú s touto súťažou. "V ofenzíve sme neboli nebezpeční, vytvorili sme si iba zo tri pološance po skrumážach. Zamerali sme sa skôr na bránenie." Do prestávky taktika našim vychádzala, nalomil ich však gól do šatne.

Víťaz o krok vpredu

Po zmene strán prišla ale smršť domácich. Tí počas celého zápasu boli oveľa údernejší, pohotovejší a dôraznejší. Okrem zásahov triafali i brvno a žrď. "Škoda, že druhý gól, ktorý sme dostali, bol taký čudný. Celkove je to poučenie, že sa nemôžeme tak ľahko odovzdať súperovi. Dá sa i prehrať, ale treba ukázať viac odolnosti, vzdoru, úsilia. Hra musí byť ucelenejšia." Ani za nepriaznivého stavu sa ešte Košičania nepoložili nadobro, ale ďalšie údery ich už úplne zdecimovali. "Niektoré situácie, ktoré predchádzali lopte v našej sieti, sme mali riešiť inak. Boli to góly z kategórie lacných, aké by sme nemali inkasovať. Vyskytli sa chyby v defenzíve a doplatili sme na to. Je to kruté poučenie hlavne pre mladších, no musia si uvedomiť, že sa nedá podceniť žiadna situácia. Treba byť koncentrovaným od prvej do poslednej minúty," hodnotil priebeh stretnutia A. Šoltis. Kritizoval hlavne to, že vpredu boli béčkari málo viditeľní, nehrozili a nevyvinuli takú snahu prelomiť súpera, ako by sa žiadalo. Hostitelia boli o krok vpredu vo všetkých činnostiach, navyše hosťom sa zranil i Rosič. Hralo sa na umelej tráve, s čím sa lepšie vyrovnali Trenčania. Hoci kolektív MFK B sa snažil prípravu modelovať tiež na takomto povrchu, predsa len s iným odskokom lopty i s jej rýchlosťou aj s pohybom sa vyrovnal víťaz. Ani nepríjemná porážka by ale nemala otriasť psychikou béčka. "Každý zápas je iný a začína sa za stavu 0:0. Treba sa len vyvarovať nedostatkov, aké sa odhalili naposledy a byť cieľavedomejším. Verím, že chlapci si vstúpia do vedomia už v nastávajúcich dueloch."

ŠTEFAN KÚŠIK

stefan.kusikkorzar.sk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.