Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Výpis z návratu federálnych daní ako dôkaz úplatku pre MOV

TASR|3. feb 2001 o 16:08

Salt Lake City 3. februára (TASR) - Federálni vyšetrovatelia prípadu úplatkov pre členov Medzinárodného olympijského výboru (MOV) od organizátorov ZOH 2002 v americkom Salt Lake City ...

Salt Lake City 3. februára (TASR) - Federálni vyšetrovatelia prípadu úplatkov pre členov Medzinárodného olympijského výboru (MOV) od organizátorov ZOH 2002 v americkom Salt Lake City použijú ako dôkaz výpis z navrátenia federálnych daní. Dvaja členovia organizačného výboru budúcoročných hier Tom Welch a Dave Johnson poslali podľa vyšetrovateľov MOV sponzorské dary a príspevky, ktoré však predtým neboli oznámené daňovému úradu a na výpisoch by mali chýbať. Údajných 130.000 dolárov mal obom členom poskytnúť nemenovaný sponzor.

Návrh na preskúmanie výpisov z daní podali vyšetrovatelia v decembri, obhajcovia Welcha a Johnsona sú však proti. Podľa ich slov sa táto otázka nikdy neobjavila a konečné výpisy z návratu federálnych daní obdržal organizačný výbor ešte v apríli 1999.

Vyšetrovatelia považujú výpisy len za jeden z mnohých dôkazov, spochybňované sponzorské dary považuje obžaloba aj naďalej za úplatky.