Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Vypil osem nealkoholických pív - Škrtel bol na dopingovej kontrole

Kapitán slovenskej reprezentácie má v poslednom čase na dopingové skúšky "šťastie". (Autor: SITA)
SITA|Publikované 15. jún 2015 o 08:26

Slovenský stopér z Liverpoolu berie dopingové skúšky s nadhľadom, je to súčasť futbalového života.

ŽILINA. Tí zástupcovia z radov médií, ktorí chceli po nedeľňajšom futbalovom zápase Slovensko - Macedónsko (2:1) v rámci C-skupiny kvalifikácie ME 2016 počuť názory od kapitána reprezentácie SR Martina Škrtela, si na žilinskom štadióne museli počkať takmer dve hodiny.

Tridsaťročný dôrazný stopér bol jeden zo štyroch hráčov (okrem dua Macedóncov musel po stretnutí absolvovať tortúru aj "nehrajúci" Ľubomír Michalík, pozn.), ktorého vybrali na dopingovú kontrolu.

Tridsať minút po polnoci predstúpil Škrtel už len pred hŕstku novinárov, vrátane agentúry SITA, a poznamenal: "Nie je to vôbec príjemné, ale bohužiaľ patrí to k tomu. Musíme sa s tým ako futbalisti zmieriť."

Oporný stĺp slovenskej defenzívy nie a nie odovzdať potrebnú a požadovanú vzorku moču.

"Vypil som osem nealkoholických pív," prezradil s úsmevom novinárom Martin Škrtel.

Handlovský rodák už dokonale poznal českého dopingového komisára UEFA, ktorý bol prítomný v nedeľu večer v Žiline.

"Stretli sme sa tuším už tretíkrát tento rok, celkovo išlo o moju siedmu dopinovú kontrolu, čiže mám na to smolu. Na druhej strane môžem len zopakovať: patrí to tiež k futbalu a musím skutočnosť s odoberaním vzoriek rešpektovať," doplnil Martin Škrtel, ktorý všetko bral ako dokonalý profesionál.

Hoci bol už dosť unavený, fanúšikom, ktorí ho tiež čakali do neskorej nočnej hodiny, neodmietol žiadosť o spoločnú fotografiu.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články