Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Výmeny po 1. dni draftu -Turek do Calgary, bratia Bureovci spolu na Floride

TASR|24. jún 2001 o 11:05

Sunrise 24. júna (TASR) - Prestupový kolotoč hráčov zámorskej NHL sa cez víkend naplno rozkrútil v priamej náväznosti na vstupný draft. Dresy okrem iných zmenili aj hviezdy Roman Turek, Jyrki Lummme, Igor Koroľov. V NHL sa možno ...

Sunrise 24. júna (TASR) - Prestupový kolotoč hráčov zámorskej NHL sa cez víkend naplno rozkrútil v priamej náväznosti na vstupný draft. Dresy okrem iných zmenili aj hviezdy Roman Turek, Jyrki Lummme, Igor Koroľov. V NHL sa možno konečne presadí český rutinér Jiří Dopita a zlatým klincom prestupového víkendu je spojenie bratov Bureovcov na Floride, lebo z Calgary k Pavlovi príde Valerij.

Brankár St. Louis Blues Roman Turek definitívne ukončil svoju kariéru v niekdajšej slovenskej "enkláve" a spoločne s právom na výber v nedeľňajšom 4. kole poputuje do Calgary. Flames na oplátku k bluesmanom pošlú brankára Freda Brathwaita, centra Daniela Tkaczuka, ľavé krídlo Sergeja Varlamova a ich výber z 9. kola draftu. Brathwaite sa však pravdepodobne nestane po Grantovi Fuhrovi novou černošskou brankárskou legendou Blues, lebo v najbližšom čase by podľa zámorských novinárov mal posilniť spoločne s Pavlom Demitrom Buffalo Sabres a do St. Louis by mal zavítať Dominik Hašek.

Plamene Ronalda Petrovického sa okrem toho zriekli služieb ruského útočníka Valerija Bureho, ktorý sa na Floride v tíme Panthers pripojí k slávnejšiemu bratovi Pavlovi. Spoločne s ním na juh USA pocestuje aj Jason Wiemer za dlhoročnú oporu panterov Roba Niedermayera a ruskú brankársku nádej Andreja Medvedeva z 2. kola víkendového draftu.

Florida zároveň ukončila aktivitu českého asistenta trénera Slavomíra Lenera, ktorý sa chcel dohodnúť s najlepším hokejistom mimo NHL Jiřím Dopitom. Právo na zmluvu so vsetínskym centrom posunula do Philadelphie, ktorá si na Dopitu už dlhšie robí zálusk a aj samotná česká kontroverzná hviezda vyjadrila ochotu byť v tíme s dlhoročným priateľom a brankárskym objavom uplynulej sezóny NHL Romanom Čechmánkom. Flyers za možnosť kontraktu s Dopitom zaplatili jedným výberom z 2. kola draftu.

Ruský center Igor Koroľov tiež zmení zamestnávateľa, keď ho Toronto Maple Leafs obetovalo Chicagu Blackhawks za právo na výber v 3. kole draftu. Jastrabi z Chicaga ďalej vrátili Stephana Quintala do Montrealu Canadiens za nováčika zo 4. kola draftu.

Gretzkého klub Phoenix Coyotes pokračuje v "prečisťovaní" kolektívu od drahých hráčov a fínskeho obrancu Jyrkiho Lummeho vymenil do Dallasu Stars za krídelníka Tylera Boucka.

New York Rangers tiež využili "výpredaj" Calgary a z mužstva Flames ich posilní obranca Chris St. Croix namiesto beka Burka Henryho.

Súvisiace články