Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Výluka v NHL: V piatok prerokujú platové stropy

(Autor: Ilustračné - SITA/AP)
SITA|4. jan 2013 o 09:59

Najbližšie dni by mali rozhodnúť o začiatku štartu skrátenej sezóny NHL.

NEW YORK. Situácia v zámorskej hokejovej NHL je naďalej neprehľadná, vedenie ligy síce rokuje s predstaviteľmi hráčskej asociácie NHLPA, ale rozhovory sa vo štvrtok trocha zasekli.

NHLPA len deň po tom, čo jej vedeniu vypršal termín na prípadné rozpustenie organizácie, na ktoré mu členovia dali mandát pri decembrovom hlasovaní, opäť uvažuje o tomto kroku. Podľa TSN hráči začali znova hlasovať o decertifikácii, výsledok bude známy do 48 hodín.

NHLPA vo štvrtok predpoludním vysvetľovala svojim členom súčasný stav rokovaní. Tie sa po nádejnom utorku a strede spomalili. Popoludní sa menšia skupina zástupcov hráčov v ústredí ligy zúčastnila na rozhovoroch o dôchodkovom zabezpečení.

NHL a NHLPA hovorili aj s mediátormi a pripravili podklady na ďalšie rozhovory. V piatok by sa malo debatovať najmä o platových stropoch a dĺžke novej kolektívnej zmluvy. Práve tieto dve otázky momentálne - okrem ekonomických - najviac rozdeľujú obe strany.

NHLPA medzičasom zaslala federálnemu súdu odpoveď na žalobu zo strany NHL. Hráčske odbory čelia sťažnosti aj na americkom pracovnom úrade, keďže podľa vedenia ligy nemajú záujem rokovať a vyhlásenia o decertifikácii používajú iba na vyhrážanie v rámci taktiky. Týmto krokom chceli získať výhodu.

NHL od súdu žiada, aby vyhlásil súčasnú výluku za zákonnú. NHLPA obvinenia zo zastrašovacej taktiky odmieta a pri rokovacom postupe sa odvoláva na prípady v minulosti, ktoré boli legálne. Informácie pochádzajú z webov TSN, ESPN a NHL.

Súvisiace články