Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Výkony boli, len gól neprichádzal, myslí si Ladislav Varga

Sportnet|Publikované 5. okt 2006 o 00:00

Rožňava - Jedným z nových hráčov, ktorí prišli do Rožňavy pred začiatkom tejto sezóny, bol aj Ladislav Varga. Presnejšie povedané vrátil sa po

skončení polročného hosťovania vo vtedy treťoligovej Turni n/B. V drese svojho materského klubu sa v tejto sezóne prezentoval jedným gólom proti Moldave n/B. Druhý presný zásah pridal v ostatnom kole v zápase proti Sobranciam. Bol to dôležitý gól, pretože pretrhol streleckú smolu Rožňavčanov v tomto zápase.

Po prehrách ste zvíťazili doma nad dvoma silnými súpermi, Haniskou a Sobrancami. Prišiel obrat už v zápase s Haniskou, alebo až teraz?

Začalo to aj skôr, výkony by aj boli, len ten gól neprichádzal a potom sa to všetko zvalilo na životosprávu. Hra by aj išla, ono to v nej nebolo, len dostávame góly zo štandardiek a tým nás súperi prevýšia. Veď aj v Rešici sme hrali celý zápas, ale zo štyroch štandardiek sme dostali štyri góly. Hrať hráme, ale konečne to doma vyšlo až s Haniskou a teraz so Sobrancami. Lepšie sa nám hrá proti takým súperom, ktorí chcú hrať, nie len brániť.

V zápase so Sobrancami bol prvý polčas v znamení vašich šancí.

No mali sme jednu tyč Drobňáka, potom aj ja som mal šancu. Šance boli, len bolo treba dať čím skôr prvý gól, aby sme sa ukľudnili. Škoda, že prišiel až v 70. min., no hlavne, že prišiel. Potom sa Sobrance rozpadli a dali sme druhý a tretí gól.

Druhý polčas sa začal vaším tlakom. Čo vám povedali tréneri cez prestávku?

Hrajte, hrajte, pohoda. Nám to nemusí hovoriť. Hrali sme. Mali sme najprv sériu rohov, lenže z nich sme nevedeli vyťažiť, lebo súper mal výškovú prevahu. Boli tam viacerí vysokí stopéri, cez centre sme sa presadiť nevedeli. Museli sme po zemi, tréner povedal, hrať na jeden dotyk a vyšlo to.

Gólový účet stretnutia si otvorili ty. Ako sa to zomlelo?

Bola tam trma-vrma a som šťastný, všetci sme šťastní, že to tam padlo, konečne a potom už to pekne išlo ďalej. Podľa mňa sme podali veľmi dobrý výkon.

Súvisiace články