Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Výkonný výbor ObFZ potvrdil verdikt komisie

Sportnet|Publikované 6. nov 2008 o 23:00

Predmetom mimoriadného zasadnutia Výkonného výboru Oblastného futbalového zväzu bolo odvolanie sa klubu Tatrana Betliar voči rozhodnutiu

športovo-technickej komisie ObFZ v Rožňave, ktorá dorast i "áčko" vylúčila zo súťaže na základe nesplnenia podmienok vyplývajúcich z pravidiel Rozpisu súťaží.

ROŽŇAVA. Po viac ako hodinovom rokovaní VV ObFZ v Rožňave, na ktorom sa niektorí členovia držali striktne pravidiel, druhá časť členov zvažovala všetky okolnosti za i proti. Po zasadnutí sme oslovili predsedu ObFZ Jána Džubáka.

Aký je verdikt zo zasadnutia Výkonného výboru?

"Máme platné normy, ktoré by sa mali dodržiavať. Výkonný výbor potvrdil rozhodnutie ŠTK, ktorá postupovala podľa platných pravidiel a mužstvá Betliara vylúčila zo súťaže. Zástupcovia klubu majú právo odvolať sa na najvyšší orgán, ktorým je Rada ObFZ zložená zo zástupcov klubov. Tá je v danej veci kompetentná vyniesť konečné rozhodnutie."

Bez finančnej injekcie obecných úradov by bol šport v menších obciach odsúdený na zánik. Sú teda argumenty starostu obce pre zachovanie futbalu opodstatnené?

"Ako som už spomínal v predošlom rozhovore, na druhej strane je kruté vylúčiť mužstvo dospelých zo súťaže. Plne chápem aj pána starostu Betliara a nielen jeho. Stotožňujem sa s názorom, že obce sú často jediným sponzorom, ktoré držia chod futbalu pri živote a na jej činnosť vynakladajú nemalé finančné prostriedky. Každá hra však má stanovené nejaké pravidlá, podľa ktorých sa musíme riadiť. Výkonný výbor obdržal osem podporných stanovísk z klubov I. triedy, ktoré sú za zotrvanie Betliara v súťaži."

Uvažuje na základe vzniknutej situácie vedenie ObFZ do budúcnosti pozmeniť niektoré body Rozpisu súťaže, aby klubom uľahčila situáciu?

"Uvažujeme už teraz v dvoch rovinách. Osobne som za zachovanie mládežníckych zložiek. Ak nenastúpia na tri stretnutia, tak za každé zvýšiť finančný postih na dvetisíc korún pre klub súpera a dvetisíc korún pre ObFZ. Mužstvo dospelých nevylúčiť, ale potrestať ho odrátaním troch, šiestich či deviatich bodov na konci súťažného ročníka. Druhá možnosť je, že klub, ktorý nedisponuje mládežníckou zložkou, zaplatí pred štartom nového ročníka dvadsať - tridsaťtisíc korún ako náhradu za mládežnícku kategóriu a peniaze by sa spätne prerozdelili klubom, ktoré disponujú v súťaži s mládežníckou zložkou. Ak sa rozpamätáme, tak pred novým ročníkom sa niektoré kluby hrdili, že postavia aj dve kategórie a nakoniec bol problém i s jednou. Je však isté, že mládež sa musí podchytiť pre šport už v útlom veku, aby nepodľahla iným, často zdraviu škodlivým aktivitám."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.