Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Výkonná rada SFV potvrdila kontumáciu zápasu Prešov - Humenné

Sportnet|Publikované 20. nov 2003 o 23:00

Bratislava/Prešov - Na včerajšom zasadaní potvrdila Výkonná rada Slovenskej federácie volejbalu (VR SFV) rozhodnutie svojej súťažnej komisie o

kontumácii zápasu 3. kola extraligy volejbalistov VK PU Prešov - Chemes Humenné. Zároveň posunula prípad na došetrenie Disciplinárnej komisii SFV.

Zopakujme, že na ihrisku sa zápas skončil v pomere 3:1, voči čomu podali hostia podnet. Dôvodom bol fakt, že pri hráčovi Prešova M. Sopkovi ml. bolo v zápise uvedené číslo dresu 5, hoci nastúpil s číslom 12. Na základe Súťažného poriadku volejbalu rozhodla Súťažná komisia SFV o kontumácii 0:3 v prospech Humenného. Proti tomuto rozhodnutiu sa Prešovčania (neúspešne) odvolali na VR SFV. Proti včerajšiemu rozhodnutiu sa môžu odvolať na Dozornú radu SFV, ktorá je v tomto prípade najvyššou volejbalovou inštanciou.

"Rozhodnutie výkonnej rady nás zaskočilo, mal som totiž dojem, že sme vo svojom odvolaní dostatočne opísali a zdôvodnili okolnosti chyby, ktorá sa stala. Zvažujeme, že sa v tomto prípade obrátime na občiansky súd, nech rozhodne o aspektoch a dôsledkoch kontumácie," komentoval prezident VK PU Martin Velecký.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.