Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Výhru zariadili skúsení chladnými hlavami

Sportnet|Publikované 15. jan 2009 o 23:00

Zverenci trénera Petra Křemena a asistenta Igora Ligu to s útokom na miestenku v prvej štvorke myslia vážne. Z desaťbodovej straty už zmazali väčšiu

polovicu. Doma naostatok zdolali štvrtý Dolný Kubín, následne vyhrali derby v Michalovciach. Piatemu Trebišovu sa prvoligoví hokejisti HC Prešov 07 priblížili na dva body, na aktuálne štvrtých Dolnokubínčanov strácajú už iba štyri.

PREŠOV. HC Prešov 07 vyhral na michalovskom ľade navlas rovnakým výsledkom ako v prvom vzájomnom dueli základnej časti na prešovskom 4:1. O všetky gólové zásahy sa zaslúžili skúsení hráči staršej vekovej generácie. Fabuľa, Gönczi, R. Pucher, Majer. Tréner P. Křemen však po návrate do Prešova tvrdil, že výhra bola predovšetkým dielom kolektívnej roboty na ľade.

Dielo tímovej práce

"Aj vonku sme hrali opäť na štyri útoky. Dá sa povedať, že sme uspeli hlavne tímovým výkonom," zdôraznil hlavný tréner Prešovčanov. "Všetci podali kvalitné výkony. Vyhrať v Michalovciach nie je nikdy ľahké. Tento súper sa zvyčajne proti nám vybičuje k maximálnemu výkonu. Naše mužstvo je však momentálne v hernej pohode. Dobre doňho zapadli Caban so Sučkom. Do poriadku sa postupne dáva Köver. Na budúci týždeň možno do zostavy naskočí aj V. Baláž, ktorý s nami už trénuje, no čaká na vybavenie formalít po návrate z Poľska. Do Ice Arény prišla potrebná konkurencia. Cítiť to aj v tréningovom procese, v zápasoch každý chce svoje miesto v zostave potvrdiť adekvátnym výkonom. Pre mužstvo, samotnú hru, je takéto konštatovanie len a len dobré. V Michalovciach sme boli herne jasne lepší. Podľa mňa, súper mohol prehrať doma i vyšším rozdielom. Najmä v druhej časti sme mali dosť možností strieľať góly. Napokon, kľúčovým pre ďalší vývoj sa ukázal gól R. Puchera na 0:3, šesť sekúnd pred koncom druhej tretiny. V poslednej sme žiadne prekvapenie už nepripustili."

Rozumom, nie silou

V Michalovciach bola naposledy návšteva kola takmer 1 200 divákov. Atmosféra teda asi tiež vybičovaná. "Domáci šli do zápasu taktiež s úspešnou predošlou vizitkou. Trúfali si aj na nás. Spočiatku hlučné publikum po našich akciách v úvode stíchlo. Výkonom, prevahou, šancami sme mu zobrali všetky tromfy," tvrdí P. Křemen. "Diváci znovu ožili až v tretej tretine, na začiatku ktorej Miľovčík dal jediný michalovský gól. Po štyroch minútach však Jaro Majer štvrtým naším gólom trochu rozvírenú hladinu zase upokojil. Všetky naše góly dali naši najskúsenejší harcovníci. Dosiahli ich prehľadom na ľade. Situácie pred nimi riešili viac rozumom ako silou. Skrátka, rozmýšľať pri zakončení sa oplatí."

Lučenec nesmú podceniť

Dnes sa predstavia prešovskí hokejisti v Lučenci. Domáci sú v tabuľke predposlední. Rola favorita je teda pohľadom na aktuálnu tabuľku jasne daná. "Súčasne sme niekde celkom inde než Lučenec. Ten má dosť problémov. V minulom kole v Trebišove nastúpili len so štrnástimi hráčmi. Klub má vraj značné resty, bodové i finančné. Napriek tomu sa v Zemplíne držal Lučenec statočne. Trebišovčania strhli výhru na svoju stranu vlastne až v samom závere. Aj to je pre nás signálom, že hoci sme papierovým favoritom, v zápase nesmieme nič podceniť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.