Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Vyhrážky pred olympijskými hrami

Sportnet|14. máj 2004 o 00:00

ATÉNY - V mestečku neďaleko Atén, ktoré budú od 13. augusta hostiť olympiádu, v noci na včera vybuchli pred bankou dve propán-butánové bomby. K trojitému bombovému útoku na policajné stanice z minulého týždňa sa prihlásila extrémistická skupina Revolučný

boj. Grécka vláda minulý týždeň popierala spojitosť medzi atentátom v Aténach a olympijskými hrami. Extrémisti sa však včera v zverejnenom liste vyhrážajú účastníkom hier.

Posledný výbuch vo Voule, ktorá leží 25 kilometrov od hlavného mesta, spôsobil len malé škody. Použitie bômb s propán-butánom pri atentátoch je v Aténach v posledných rokoch pomerne časté a pripisuje sa anarchistom. O ľavicových extrémistoch grécke bezpečnostné zložky tvrdili, že ich už zlikvidovali a ich občasné útoky nesúvisia s olympijskými hrami. Týždenník To Pontiki včera však zverejnil list, v ktorom extrémisti kritizujú bezpečnostné opatrenia v súvislosti s olympiádou a vyhrážajú sa návštevníkom hier.

"Pred olympijskými hrami sa Grécko mení na pevnosť, zapája sa do toho NATO a aj aktivity zahraničných výzvedných služieb jasne ukazujú, že nejde o festival, ako tvrdia organizátori, ale o vojnu. Zástupcovia medzinárodného kapitálu, globálni žoldnieri a štátni predstavitelia rovnako aj turisti zo Západu tu nie sú vítaní," uvádza sa vo vyhlásení Revolučného boja. (mch, čtk, reuters)

Súvisiace články