Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Vyhrať mohli obaja, podarilo sa to hosťom

Neuznali mu tri góly. M. Kovtaliukovi (vpravo) v premiére nebolo súdené skórovať. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 30. mar 2015 o 00:00

Vyšné Opátske si odviezlo tri body z Michaloviec, rozhodlo v závere zápasu.MICHALOVCE. Stovka divákov, ktorá zavítala na michalovskú umelú trávu, kde sa hral súboj medzi domácou rezervou MFK Zemplín a Vyšným Opátskym, rozhodne neoľutovala.

Aj keď sa stretli celky zo spodných poschodí treťoligového pelotónu, zásluhou oboch kolektívov sa bolo načo pozerať.

Videli ofenzívny futbal a päť gólov, pričom ešte ďalšie tri neboli uznané. Šťastnejší schádzali z ihriska hostia, ktorí triumfovali tesne 3:2.

Popracovať na efektivite

Vyšné Opátske dosiahlo prvú jarnú výhru, o ktorej však jeho hráči rozhodli až v záverečnej desaťminútovke zápasu, kedy strelil ich tretí gól striedajúci žolík Tomáš Steininger.

„Stretnutie sa mi hodnotí dobre, keďže sme ho vyhrali. Myslím si, že na tretiu ligu sme videli kvalitný duel, obe mužstvá chceli vyhrať, bolo to otvorené z oboch strán. Aj šancí bolo veľa, tak ako sme mohli vyhrať, tak sme mohli aj prehrať. Od hráčov vyžadujem, aby sa nebáli hrať ofenzívne, a to aj splnili. Chcem ich pochváliť za obetavý výkon, hlavne v druhom polčase, v ktorom bol súper nebezpečný. Mohli sme dať aj viac gólov, musíme však popracovať na efektivite. Michalovciam slúži ku cti, že hrajú s mladými hráčmi,“ uviedol kormidelník TJ FK Anton Šoltis.

Urobili viac chýb

V druhom po sebe idúcom zápase posledný tím tabuľky strelil dva góly, ale tri body si na svoje konto nepripísal.

„Chceli sme nadviazať na súboj vo Veľkých Revištiach, kde to bolo celkom dobré. Ak do zápasu nezasiahnu 'čierne mágie', tak sa dá hrať futbal aj vonku, presne ako pred týždňom. Teraz sme odohrali veľmi dobrý prvý polčas, v ktorom nám rozhodca neuznal dva góly. Myslím si, že aspoň jeden mal platiť, ale už to nevrátime. Opäť sme mali k dispozícii päť mladších dorastencov, z nich dvaja hrali v základe, pričom deň predtým odohrali ťažký súboj vo svojej súťaži proti bratislavskému Slovanu. Chlapci však pristúpili k stretnutiu zodpovedne, chyby sa stávajú, kto ich urobí viac, ten ťahá za kratší koniec. Ak by sme my dali ten tretí gól, dotiahli by sme to možno do víťazného konca. Ťahá sa to s nami celú sezónu, chýba nám aj šťastie, ale nevzdávame sa,“ konštatoval lodivod rezervy Tomáš Kozár.

Súvisiace články