Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Vyhráme 3:2, zatipoval si pred zápasom s Nemeckom kapitán Lipták

Matej Lipták s Danielou Hantuchovou (vľavo) a Dominikou Cibulkovou. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|Publikované 6. feb 2014 o 18:13

Nemky majú výbornú štvorhru, tri body by sme preto v stretnutí Pohára federácie mali získať vo dvojhrách, uvažoval Lipták.

BRATISLAVA. Kapitán slovenských tenistiek v Pohári federácie Matej Lipták sledoval vo štvrtok v príprave na kurte v Aegon aréne najprv Danielu Hantuchovú a potom aj Magdalénu Rybárikovú. Obidve trénovali s veľkou chuťou, cítia dobrú formu.

Práve medzi nimi sa rozhodoval o dvojke tímu pred piatkovým žrebovaním víkendového zápasu SR - Nemecko v prvom kole svetovej skupiny, v ktorom sa bude rozhodovať o postupe medzi štyri najlepšie kolektívy.

Jednotkou slovenskej zostavy je finalistka Australian Open Dominika Cibulková.

Hantuchová či Rybáriková?

„Dominika vo štvrtok nehrala, dali sme prednosť oddychu,“ vravel Lipták, ktorý je aj osobným trénerom Cibulkovej (13. vo WTA). „Udržať si formu z Melbourne nie je ľahké. Herne je na tom dobre, ale musí zvládnuť aj psychiku. Po prestávke sa potrebuje znova naladiť. Verím, že prvé výmeny pred domácim publikom ju naštartujú.“

Hantuchovú (30.) a Rybárikovú delia vo svetovom rebríčku len dve miesta, výkonnostne sú vyrovnané. Skúsenejšia Hantuchová sa vie v tímovej súťaži vyburcovať, vyhrala mnoho kľúčových zápasov. Na druhej strane Rybáriková má s Andreou Petkovicovou aj s Juliou Goergesovou, ktoré pripadajú do úvahy ako dvojky nemeckej zostavy, lepšiu zápasovú bilanciu.

„To všetko musím zvažovať, keď sa s trénerom tímu Ladislavom Simonom rozhodujem, kto nastúpi popri Cibulkovej do dvojhier. Vypočujeme si aj názor dievčat,“ vysvetľoval Lipták. „Vždy sme chceli mať viac ako dve hráčky, aby sme mohli rozložiť záťaž celého víkendu. Rybáriková je herne na výške, no bude záležať, ako to zvládne mentálne. Či sa pred plným publikom vyburcuje, alebo ju to bude zväzovať.“

Aj Nemky hľadajú dvojku

Nemky majú istú jednotku tímu Angelique Kerberovú, hráčku top 10 svetového rebríčka, a skvelú dvojicu na záverečnú štvorhru Goergesová - Groenefeldová. S finalistkou Wimbledonu Sabine Lisickou by boli jasnými favoritkami, ale aj po jej zranení majú veľmi silnú zostavu. Taktiež sa rozhodujú o dvojke tímu.

„Majú kvalitného debla, a tak mi vychádza, že k trom bodom by sme sa mali dostať vo dvojhrách,“ uvažoval kapitán Slovenska. „Líderka našej zostavy Cibulková môže vyhrať dva zápasy, no či to tak bude, rozhodne sa až na kurte. Aj Hantuchová vie získať dôležité body a na svoju príležitosť čaká Rybáriková.“

Matej Lipták nezvykne tipovať, ale teraz urobil výnimku: „Vyhráme 3:2.“

Autor: Ondrej Gajdoš

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.