Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Vyhrá šikovná tínedžerka na Hornáde do tretice?

Ilustračné. (Autor: TASR)
Vladimír Mezencev|Publikované 2. okt 2018 o 22:00

V týchto dňoch vrcholia prípravy aj 49. ročníka Košického vodáckeho maratónu.

KOŠICE. V týchto dňoch vrcholia prípravy aj 49. ročníka Košického vodáckeho maratónu na Hornáde (KVM), najstaršieho sprievodného podujatia Medzinárodného maratónu mieru.

Podľa jeho zakladateľa Karola Vojtaníka bude zároveň generálkou na budúci jubilejný 50. ročník.

Organizátori KVM očakávajú na štarte vyše 130 účastníkov od predškolského veku až po seniorov nielen zo Slovenska, ale tradične početnú skupinu vodákov z Maďarska a Česka.

Okrem tradičných súťaží o najrýchlejšie lode v cieli v kategóriách kajakov, kanoe a raftov pribudnú preteky aj na novom druhu plavidiel – paddleboardoch.

Osviežením podujatia budú i zápolenia v novej kategórii na kanoe dieťa do 12 rokov + rodič, resp. starý otec (stará mama).

Aj účastníci KVM budú mať svoju zaujímavú sprievodnú akciu – 9. ročník Cyklomaratónu Ružín – Malá Lodina – Košice, trať ktorého meria presne ako klasickej kráľovskej atletickej disciplíny, teda 42 195 metrov.

Pred dvoma rokmi šokovala

Pred dvoma rokmi na Košickom vodáckom maratóne v kategórii K 1 ženy šokovala svojím presvedčivým víťazstvom vtedy iba 12-ročná Zuzana Paňková zo Slávie UPJŠ Košice.

To, že nešlo o náhodu, potvrdila ďalším prvenstvom v hlavnej ženskej kategórii pred rokom.

Podarí sa tejto tínedžerke zvíťaziť prvú októbrovú sobotu do tretice?

Pre rekreačných vodákov je pripravená Plavba troch generácií – HORNÁD 2018 na trati Trebejov – Košice.

Zápolenia na Hornáde sa uskutočňujú v sobotu deň pred štartom MMM predovšetkým preto, aby vodáci mohli zápoliť v nedeľu na bežeckých tratiach, od minimaratónu cez polmaratón až po klasickú trať cestného maratónu na mestskom okruhu.

Autor: Vladimír Mezencev

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.