Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Výhra nad Ružomberkom povzbudením pred Pohárom FIBA

Sportnet|Publikované 6. nov 2006 o 23:00

Košice Basketbalistky K Cero V.O.D.S. Košice sa môžu na štvrtkový štart do Pohára FIBA v českom Trutnove pripravovať povzbudené víťazstvom v šlágri

slovenskej extraligy, keď svojho rivala Ružomberok zdolali 91:74. Očakávaný duel teda dopadol v prospech východniarok, ktoré však o dva body v prestížnom meraní síl museli urputne bojovať. Ešte na začiatku poslednej štvrtiny bol totiž výsledok na vážkach (v 32. min. bolo 59:59) a až v závere žlto-modré znovu naklonili misky váh na svoju stranu.

"Určite, že to bol ťažký zápas, Ružomberok má svoje kvality a takisto aj my. Tešila som sa najmä na to, že si konečne zahráme nejaký poriadny zápas. Atmosféra bola super, po tejto stránke to bolo ozaj perfektné," okomentovala stretnutie kapitánka K Cero V.O.D.S. Ivana Jalčová. Košičanky príliš nevedeli, čo môžu od súperiek tentoraz čakať, pretože Ružomberok kompletne prebudoval tím a v základnej päťke zloženej výlučne zo zahraničných legionárok predstavil oproti vlaňajšku až štyri nové hráčky, ostala jedine rozohrávačka Uhrová. "V našej hre boli ešte rezervy, ktoré musíme napraviť, tréner to určite videl. V obrane došlo ešte k nejakým nezhodám, niekedy sme sa vracali pomaly. Vypomstilo sa nám to, keď sme dostali tri trojky za sebou, takže máme na čom pracovať."

V úvode bol síce Ružomberok vďaka mohutnej pivotke Maksimovičovej nebezpečný aj pod košom, ale v neskorších fázach duelu hrozil skutočne najmä strelami spoza trojkového oblúka, z ktorých premenil až desať. "Vyhrávali sme už o dvanásť bodov, no súperky tými trojkami vyrovnali. Žiaľ, stalo sa, ale na konci sme sa radovali my. Rozhodujúca bola naša kolektívna hra, väčšie nasadenie a určite aj domáce prostredie."

Miestami sa zdalo, že do hry domácich sa vkradla i nervozita, čo bolo azda spôsobené tým, že išlo o prvý ťažký zápas v celej sezóne. "Trošku nervozity tam bolo, najmä v druhom polčase, keď sa na nás Ružomberčanky dotiahli. Potom sme sa však zase vzchopili a zápas sme dohrali v pohode," zdôraznila I. Jalčová, ktorá na stretnutie nastupovala nie celkom v poriadku, trápili ju totiž menšie zdravotné ťažkosti. "Problémy s lýtkom mám ešte stále, ale cez zápas som na to nemyslela. Dalo sa to zvládnuť." Cítila tradičná opora tímu týždenný tréningový výpadok na hernej kondícii? "Na kondícii ani nie, skôr som tú bolesť trošku nosila v hlave, ale zvládla som to."

Víťazstvo nad protivníkom z Liptova je určite pomohol navodiť patrične sebavedomú atmosféru v družstve pred vstupom do európskeho Pohára FIBA. Premiéru si K Cero V.O.D.S. odkrúti vo štvrtok na pôde Trutnova. "Iste, trochu sme si zdvihli sebavedomie a verím, že zopakujeme takúto a ešte lepšiu hru aj v Trutnove," dodala Jalčová.

Svoboda: Nie sme ešte zohraní

Košice Český kormidelník Ružomberka Marian Svoboda už pred stretnutím upozorňoval na to, že Košice majú výhodu vo väčšej zohranosti, a tak to jeho vynovený tím bude mať ťažké. Po stretnutí, keďže jeho priebeh mu dal za pravdu, tieto svoje myšlienky zdupľoval.. "Dávali sme si veľmi pozor na začiatok, čo nám vyšlo. Myslím si, že sa prejavila väčšia zohranosť domácich v obrane i útoku. My sme chvíľkami nevedeli, čo máme hrať. To skôr pripisujem tomu, že nie sme poriadne zohraní. Trénujeme spolu len tri, či štyri týždne, kým domáci už podstatne dlhšie. Z tohto pohľadu beriem pozitívne, že sme takýto ťažký zápas mohli odohrať. Výsledok je možno krutejší, než to, čo sa odohrávalo na ihrisku, ale sami ste videli výkon rozhodcov, ja to nechcem komentovať," zhodnotil M. Svoboda.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.