Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Výhra môže priniesť aspoň závan pokoja

Sportnet|Publikované 31. mar 2009 o 22:00

Mužská basketbalová extraligy okrem zápasov play-off dnes "vysiela" aj ďalšie pokračovanie telenovely o záchranu v najvyššej súťaži. Košičania opäť

cestujú na pôdu Dolného Kubína.

KOŠICE. Technici sa na Orave predstavia už tretíkrát v sezóne. Prvé dve dejstvá mali úplne odlišný scenár. V úvodnom východniari zvíťazili, po druhom sa hanbili za debakel o 40 bodov.

Musia odovzdať viac

Naposledy hrali títo súperi v Košiciach, domáci so šťastím vyhrali o dva body, ale podobný výkon by im dnes u súpera už určite nestačil. "Je to tak, musíme do toho dať viac, maximum, čo v nás je. Nesmieme dopustiť niečo také, ako sa nám prihodilo v Kubíne v predchádzajúcom zápase, keď sme sa od začiatku dostali pod tlak a podľahli búrlivej atmosfére. Súper je známy svojou netypickou obranou, celý zápas hrá zónu a je to veľmi nepríjemné," vraví krídelník Slávie TU Alexander Lutter.

Zmenšiť enormný tlak

Ako už Lutter naznačil, nik z hráčov by si nechcel zopakovať debakel 60:100. Obaja rivali majú zhodný bodový zisk, no žlto-modrí momentálne lepšiu bilanciu vzájomných zápasov. Ak by dnes, päť kôl pred koncom na Orave vyhrali, mohli by súpera doraziť. Možno by to bol už rozhodujúci krok k záchrane. "Iste, dá sa tak povedať. Chceli by sme mať čím skôr pokoj a nepociťovať ten obrovský tlak až do úplného konca extraligy. Zažili sme si to v minulej sezóne, keď sme posledných päť-šesť kôl hrali ozaj pod enormným tlakom a v podpísalo sa to pod neúspech v poslednom stretnutí. Posledná výhra doma, i keď tesná, nám psychicky veľmi pomohla. Ak by sme na svojej pôde nezvíťazili, bola by to už značná rana, možno sami by sme už prestávali veriť. Takto sme v úplne inej pozícii, čo je dobré."

Dôraz trénera na taktiku

V predchádzajúcich dueloch, v ktorých sa už na lavičke prezentoval nový tréner Ivan Kurilla, technici veľa vody nenamútili, dvakrát sa nevyhli stovke. Hrali však vonku, v Komárne a Handlovej. Dnešný zápas má dvojnásobnú váhu a obracia sa naň oveľa väčšia pozornosť. Zaujímali sme sa, či nový kormidelník vniesol do systému tréningu a hry krátko pred koncom súťaže výrazné zmeny. "Sú to dosť veľké zmeny, najmä v tom, že sa viac venujeme na tréningoch taktike. Priniesol nejaké nové veci, tak veríme, že tentoraz to v Kubíne vyjde" prezradil A. Lutter.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.