Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Výhra Humenného v Michalovciach

Sportnet|Publikované 7. dec 2005 o 00:00

Veľké Revištia Včera popoludní odohrali na ihrisku štvrtoligových Veľkých Revíšť prípravné stretnutie druholigové kluby z Michaloviec a Humenného.

Pravda, z optimálnych zostáv v majstrovskej súťaži sa na oboch stranách objavilo iba torzo. Kým tréner HFC Jozef Škrlík sa musel zaobísť bez skúsených Františka Hanca, Vladislava Zvaru, Štefana Toporčáka či útočníkov Branislava Frajkora a Róberta Tomka, jeho náprotivok na michalovskej strane nemal k dispozícii ešte viac futbalistov: Bartolomej Petro, Branislav Bajza, Maxim Berlizev, Leonid Shytov, Arťom Jevľanov, Ján Šafranko, Miroslav Tóth. Šancu preto dostali hráči druhej garnitúry, respektíve nové tváre. Na strane domácich to bol košický stopér Sciranka a obranca Kandala z Topolian, hostia mali na skúške brekovského stredopoliara Mattu. Práve úspešný jesenný káder ŠK Zemplín sa zatiaľ skôr rozpadá, ako skladá, preto nás zaujímalo, čo nové prinesú nové dni. "Som presvedčený, že nových kvalitných hráčov. Sme v rokovaniach s viacerými klubmi i hráčmi, preto sme dnes veľmi nemali koho skúšať. V súčasnosti doplácame na to, že v lete sme za pochodu skladali mužstvo, brali sem hráčov iba na hosťovanie a dnes na nich nemáme nárok. Urobíme však všetko preto, aby sme kvalitatívnu úroveň kádra zachovali," povedal športový riaditeľ ŠK Zemplín Marián Kuchta.

Samotné stretnutie neprinieslo futbal pohľadnej úrovne, na hrboľatom teréne kombinácie viazli a hŕstka prítomných divákov sa veľmi nemala na čo pozerať. Aj rozhodujúci gól zápasu padol iba z jedinej strely, ktorá počas celého zápasu smerovala do priestoru brány...

Michalovce - Humenné 0:1 (0:0)

Gól: 46. Martin Valkučák.

ŠK ZEMPLÍN: Belán (46. M. Žofčák) Uhľár (46. Stričko), Sciranka, Leško, Kandala (46. Jakub) T. Šimko (68. Marec), Horochonič (68. Hreško), Hreško (46. Augustíni), Škuta Aľušík, Bačík (46. Svadeba)

HFC: Fedor Hoffman, R. Tomčák, Líšivka, Marek Valkučák Martin Valkučák, T. Opiela (46. Beňo), Friga (47. S. Piatka), Matta Lazúr, Capko.

Súvisiace články