Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Vyhlásenie STZ ku kauze Karola Becka

SITA|14. feb 2006 o 13:12

BRATISLAVA 14. februára (SITA) - Prezident Slovenského tenisového zväzu (STZ) Tibor Macko poskytol na utorkovej tlačovej besede vyhlásenie STZ k pozitívnemu dopingovému prípadu tenistu Karola Becka. Agentúra ...

BRATISLAVA 14. februára (SITA) - Prezident Slovenského tenisového zväzu (STZ) Tibor Macko poskytol na utorkovej tlačovej besede vyhlásenie STZ k pozitívnemu dopingovému prípadu tenistu Karola Becka. Agentúra SITA ho zverejňuje bez redakčných úprav.


Vyhlásenie STZ ku kauze Karola Becka: "Včera, 13. 2. 2006, sa Slovenský tenisový zväz oboznámil s rozhodnutím ´Nezávislého antidopingového tribunálu ITF´ v prípade užitia nedovolenej látky Karolom Beckom. STZ vyjadruje plnú podporu ITF i jej antidopingovému programu a vždy plne rešpektoval jej rozhodnutia. STZ je proti užívaniu nedovolených prostriedkov v športe a v súlade so svojimi predpismi potvrdí rozhodnutie a trest udelený ITF aj na všetky domáce súťaže. Vzniknutá situácia nás mrzí tým skôr, že sme boli - a aj sme - presvedčení, že Karol Beck neužil nedovolenú látku vedome. Aj preto urobí STZ všetko, aby sa po vypršaní trestu čím skôr vrátil na svetové dvorce."


Súvisiace články