Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Vydreté víťazstvo Spišiakov

Sportnet|Publikované 23. okt 2005 o 22:00

Spišská Nová Ves Tak toto sme na Spiši už dlho nemali, aby tu nejaké mužstvo po prvom polčase viedlo. Náskok Komárna po prvých dvoch štvrtinách bol

síce jednobodový, ale pred stretnutím každý považoval za favorita súboja Spišskú Novú Ves.

"Bol to náročný zápas. Nemáme ešte také vyzreté družstvo, aby sa dalo povedať, že príde sem Komárno a my ich porazíme.

Ku spokojnosti všetkých sme to zvládli. Diváci videli hlavne bojovné stretnutie," zhodnotil zápas tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Milan Černický a dodal:

"Komárno hralo veľmi dobre, asi urobili v mužstve nejaké zmeny, ktoré sa odzrkadlili na hre. Také to víťazstva sa rátajú, dosť rozhodlo aj to, že v závere sme si vypracovali náskok a dotiahli to do úspešného konca."

Po prvých troch domácich zápasoch v domácom prostredí sa kormidelník Spišakov netajil tým, že s výsledkami je spokojný, ale po hernej stránke to nebolo najlepšie.

"Je tu náznak zlepšenia, nie je to ešte ideálne. Mali sme na začiatku problémy, čo sa týka zranenia hráčov Kragič, Myrda, Novák. Prestávka nám padne vhod, hoci ešte nás čakajú zápasy Slovenského pohára, a dáme sa do poriadku," povedal M. Černický.

A čo hovorí na málo vídaný jav, že na Spiši nejaké mužstvo viedlo (síce len polčas) kapitán Dávid Demečko?

"Prvú štvrtinu sme hrali veľmi dobre, prvých päť minút sa nám hra pod košom darilo, no prišiel útlm. Súper to využil a polčas vyhral o bod. V prvom polčase obrana nebola taká, aká ma byť. Dostať 46 bodov, to je dosť.

V tretej a štvrtej štvrtine sme zabojovali a vypracovali si náskok."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.