Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Vydarený test hokejistiek Rače

Sportnet|29. nov 2003 o 00:00

BRATISLAVA - Pozemné hokejistky KPH Rača obsadili iba horším skóre za viedenskými WAC a Wiener Neudorf 3. miesto na prestížnom Dunajskom pohári v Budapešti. Najlepšia strelkyňa bola veľká nádej Tamara Fischerová so 6 gólmi. Štart bol súčasťou prípravy ...

BRATISLAVA - Pozemné hokejistky KPH Rača obsadili iba horším skóre za viedenskými WAC a Wiener Neudorf 3. miesto na prestížnom Dunajskom pohári v Budapešti. Najlepšia strelkyňa bola veľká nádej Tamara Fischerová so 6 gólmi. Štart bol súčasťou prípravy na vrchol halovej sezóny o účasť v B divízii Pohára majstrov 26.- 29. januára vo Wettingene (Švajč.)

Tréner Jozef Mokrý: „Máme veľa mladých, a tak som rád, že sme mohli dať šancu ostrieľať sa v medzinárodných zápasoch. Zostava už má kostru, preverili sme ďalšie. S maďarskými družstvami sme dali príležitosť lavičke. S rakúskymi sme si chceli dokázať, že máme na ne. Mrzí ma, že s neskorším víťazom sme neudržali náskok 3:1 a prehrali sme 3:4. Prestali sme hrať aktívne. Proti majstrovi Rakúska, účastníkovi A divízie PEM Neudorfu sme nemali čo stratiť. Bolo to dôstojné vyvrcholenie. Oba tímy hrali útočne, my sme po obetavom výkone boli šťastnejší. Hráčky sa tešili o to viac, že za súpera hrali naše bývalé členky, reprezentantky Smatanová a brankárka Popelková. Obrankyne Jarábková a P. Fischerová hrali spoľahlivo, k nim sa pridala Szabóová. V útoku je nenahraditeľná Dubajová. Dobré výkony podali mladé hráčky Uhrinová a T. Fischerová. S Rakúšankami hrala skvele Piláriková. Ak chceme uspieť v PEM, musíme sa presadiť vlastným štýlom a zlepšiť streľbu trestných rohov."

Dunajský pohár: Rača - Zl. Moravce 3:2, Rača - Olcote (Rak.) 2:0, Épitók (Maď.) - Zl. Moravce 1:4, WAC - Rača 4:3, Neudorf - Zl. Moravce 0:5, WAC - Z. Moravce 0:5, Épitók - Rača 2:3, Olcote - Zl. Moravce 2:0, Rača - Neudorf 2:1. Poradie: 1. WAC 12, 2. Neudorf 12, 3. Rača 12, 4. Olcote 6, 5. Zl. Moravce 3, 6. Épitók 0 b. (ja)

Súvisiace články