Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Vydarený športový rok v Margecanoch zakončil športový ples

Sportnet|Publikované 24. nov 2003 o 23:00

Margecany - Už tradične po skončení futbalového roka 2003 bilancujú Margecanci svoje výsledky na plese športovcov. Ten tohtoročný bol v porovnaní s

predošlými v jednej veci iný, ale len v mieste konania.

"Po štyroch rokoch sme zmenili "ihrisko". Ples sa koná v priestoroch obecného úradu. Život nám ukazuje, že sa netreba separovať a spolupráca športovci verzus obecný úrad na čele so starostom obce je na výbornej úrovni. Stále sme telovýchovnou jednotou, ktorá robí šport pre všetkých. V roku 2003 sa nám podarili veľké veci, či už hráči po futbalovej stránke povyrástli, ostatné činy sa chvália sami a tým najväčším je nový autobus," uviedol Jaroslav Očvár, ktorý je poverený riadením TJ Lokomotíva Margecany.

Súčasťou slávnosti je oceňovanie najlepších a najproduktívnejších hráčov v jednotlivých kategóriách. Medzi žiakmi sa strelecky najviac darilo Martinovi Jakubišinovi a za Hráča roka bol vyhlásený Marek Klein. U dorastencov bol vyhlásený len Hráč roka, ktorým sa stal Martin Kaľavský. U seniorov dominoval len jeden hráč - Marek Vaščák. Ten získal prvenstvo vo všetkých kategóriách: najlepší strelec, najužitočnejší hráč a Hráč roka 2003. Na druhom mieste v ankete o najlepšieho hráča sa umiestnil Marcel Vargoško a tretí skončil Branislav Mondry.

Ako uviedol Jaroslav Očvár, s výsledkami futbalistov je po jesennej časti spokojnosť. Žiaci už neokupujú v III. lige posledné miesta, generačná výmena je u dorastencov a darilo sa aj A - mužstvu. To patrí po jeseni medzi tri najlepšie tímy I. triedy majstrovstva SOFZ. Pred rokom bola na plese trochu smutnejšia nálada - seniori boli po jeseni na nelichotivom predposlednom mieste.

Rok 2003 sa zapíše do športovej kroniky dvojtisícovej obce veľkými písmenami. Po tridsiatich rokoch obnovili tradíciu Behu Margecanmi. Víťazstvo spred troch desaťročí prišiel obhajovať predseda vlády SR Mikuláš Dzurinda. Druhou veľkou udalosťou bol turnaj v malom futbale - najmasovejšia akcia podobného druhu v Hnileckom regióne.

Vrcholom bolo historické susedské derby Margecany - Jaklovce, na ktoré sa prišlo pozrieť rekordných 700 divákov.

"Vo výbore TJ sme všetko bývalí futbalisti, ktorí chcú, aby futbal v Margecanoch napredoval. Nejde nám o to, aby sme za každú cenu hrali ligu, ale vytvoriť futbalovom štadióne výborné prostredie. Už teraz pripravujeme klzisko," dodal Jaroslav Očvár.

Klobúk dolu pred funkcionármi z Margecian, nech sa náročná práca v športovej oblasti darí aj naďalej!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.