Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Vydarené vyhlásenie najlepších športovcov

Sportnet|Publikované 3. mar 2009 o 23:00

O rok budú hostiť najúspešnejších KrompašaniaZa ostatné roky sa desiatka najlepších športovcov okresov Spišská Nová Ves a Gelnica sa vždy

O rok budú hostiť najúspešnejších Krompašania

Za ostatné roky sa desiatka najlepších športovcov okresov Spišská Nová Ves a Gelnica sa vždy vyhlasovala v koncertnej sále spišskonovoveskej Reduty. Tento rok došlo k pozitívnej zmene.

Gelnica.

V posledný februárový štvrtok sa konalo v Gelnici vyhlásenie športovcov roka za rok 2008 v kategórii tréner, kolektívy a jednotlivci.

Bude rotácia

Funkcionári okresov Spišská Nová Ves a Gelnica sa dohodli, že táto veľká športová udalosť roka sa bude uskutočňovať rotáciou miest Spišská Nová Ves, Gelnica, Krompachy, prípadne iné väčšie mestá a obce. Gelnica sa k podujatiu postavila veľmi zodpovedne, pripravila toto podujatie na vysokej kultúrno-spoločenskej úrovni. Zásluhu na tom má predovšetkým primátorka mesta Gelnica Anna Nemčíková, prednosta obvodného úradu Marián Bubeník a predseda spišského olympijského výboru Viliam Mjartan.

"Toto vyhodnotenie športovcom robíme každý rok a tento rok je zaujímavý tým, že to realizujeme v Gelnici, čím sa nám rozširuje celkový obzor nielen čo do zaradenia športovcov, ale aj po stránke organizačnej, kde zapájame do tohto podujatia širší kolektív," uviedol predseda spišského olympijského výboru Viliam Mjartan.

Kladné ohlasy

Pozvaní starostovia a primátori miest a obcí podujatie hodnotili kladne, podobne sa vyjadrili ocenení jednotlivci, tréneri a zástupcovia kolektívnych športov.

Ocenení jednotlivci:

Martin Bartalský - vodné lyžovanie

Oľga Barbušová - stolný tenis

"Toto ocenenie považujem ako zadosťučinenie za všetko, čo človek robí. Teší ma to, lebo si myslím, že aj ostatní ľudia si cenia jeho prácu. Na vyhlasovaní je so mnou aj môj manžel, ktorý je z Argentíny. Má rád Slovensko a jeho krásnu prírodu. Trošku si zvyká na našu zimu, ale už je to dobre."

Igor Pešta - basketbal

"Byť zaradený do najlepšej desiatky športovcov dvoch okresov je pre mňa veľmi dôležité ocenenie a povzbudenie do ďalšej športovej činnosti. Teší ma, že moja práca na palubovke je dobre hodnotená, myslím si, že diváci si moju prácu vážia, a to športovca morálne povzbudzuje."

Johann Schwabik - cyklista

Eva Fabiánová - volejbalistka VK Spišská Nová Ves

"Netreba zabudnúť, že volejbal je kolektívny šport a moje ocenenie beriem ako ocenenie celého kolektívu. Teší ma to, v budúcnosti pri volejbale zostanem, možno už nie ako hráčka, ale ako trénerka. Chcem sa podieľať na výchove budúcich dobrých hráčok."

Martin Holečko - duatlon, triatlon

"Po určitých rokoch športovania doma i v iných kluboch mimo okres je to krásne ocenenie a ja si to veľmi vážim. Chcem v mojom športovaní pokračovať a robiť ho ďalej len lepšie a lepšie. Verím, že mi to zdravotný stav dovolí."

Peter Mlynarčík - streľba vzduchová pištoľ, rýchlopalná pištoľ

Jana Kolbaská - fitnes

" Na toto podujatie som sa dostala za môj úspech na majstrovstvách sveta juniorov, kde som skončila na piatom mieste v obrovskej konkurencii dievčat z celého sveta. Toto ocenenie považujem za osobný úspech, pretože dostať sa medzi najlepších desiatich športovcov regiónu je krásny pocit."

Barbora Kolesárová - vodné lyžovanie

Anetta Smiková - plavkyňa

"Som veľmi spokojná s ocenením, nečakala som to. Určite do budúcnosti nemôžem sklamať, budem sa snažiť zlepšovať svoje žiacke výkony ďalej, aby som podobného ocenenia bola hodná. Ešte som len žiačkou piateho ročníka Gymnázia na Javorovej ulici."

Kategória trénerov:

Peter Jeleň - tréner šortreku Spišská Nová Ves

"Toto ocenenie v mojom veku znamená veľa, pretože v mojom športe začínam s trénovaním a moji zverenci dosahujú veľmi dobré výsledky. Toto je pre mňa morálna odmena. Budem sa snažiť, aby Miloš Vigaš, Táňa Bodová i Boris Frankovič ďalej napredovali a zlepšovali svoje výkony."

Ľudovít Švihla - volejbalový tréner VK Spišská Nová Ves

"Moju prítomnosť a pozvanie na vyhodnotenie športovcom vnímam ako ocenenie mojej nie jednoročnej, ale niekoľko desaťročnej práce s mládežou, s rôznymi vekovými kategóriami a skupinami. Teší ma, že si kompetentní spomenuli aj na taký šport, ako je volejbal."

Bartolomej Ogurčák - tréner mládežníckych futbalistov FK Spišská Nová Ves

"Som veľmi rád, že som bol navrhnutý na ocenenie za úspešného trénera v práci s deťmi. Trénerská práca nie je ľahká, zaberá veľa voľného času, odriekania a potrebuje pevné nervy. Túto prácu by som nemohol vykonávať bez pochopenia mojej rodiny, hlavne manželky a detí. Ďakujem svojim rodičom, ktorí ma odmalička viedli k športu, chcem ich snahu odovzdať nielen svojim deťom, ale i mládeži, ktorú riadim a vychovávam."

Športové kolektívy

Basketbal - BK Spišská Nová Ves

Predseda BK 04 AC LB Jozef Gonda

"Sme všeobecne hrdí na to, že aj loptová hra, ktorá nie je príliš na Slovensku rozšírená, je hodnotená aj v okresnom meradle. Pred týždňom sme boli hodnotení v mestskom meradle aj individuálne. Sme radi, že basketbal vo vnímaní ľudí stúpol vysoko."

Hokejový klub Spišská Nová Ves

Riaditeľ klubu Dušan Kacvinský

"Toto ocenenie berieme ako náš výsledok trojročnej práce od vedenia klubu cez trénerov a hráčov a všetkých, ktorí s hokejom robia. Ocenenie si hokejový klub zaslúžil, pretože trikrát po sebe vyhral 1. ligu, a to sa hocikomu nepodarí."

Volejbalový klub Spišská Nová Ves

Tréner Ľudovít Švihla

"Naše ženy dosiahli v minulom roku historický úspech pre Spišskú Novú Ves, keď si vybojovali postup do extraligy. Myslím si, že náš klub dostal toto ocenenie právom."

"Chcem najskôr poďakovať prednostovi Mariánovi Bubeníkovi, že prišiel s myšlienkou urobiť toto podujatie mimo Spišskej Novej Vsi, a to v našom meste. Myslím si, že v prvom rade je to zviditeľnenie nášho mesta a v druhom rade, že táto akcia naberie rotujúci charakter. V budúcom roku by to mali byť Krompachy, lebo si myslím, že všetci máme niečo spoločné, stále sme Spišiaci. Škoda, že nové členenie vyradilo z tohto podujatia Spišské Podhradie a Levoču. Chýbajú nám. S dnešným podujatím som spokojná, lebo sa nám podarilo to, čo sme si naplánovali," spokojne skonštatovala po skončení podujatia primátorka Gelnice Anna Nemčíková.

Je nesporné, že vyhlásenie najlepších športovcov regiónu Spišskej Novej Vsi a Gelnice sa stalo historickým v tom, že sa uskutočnilo mimo Spišskej Novej Vsi za prítomnosti zástupcov kraja, primátorov a starostov regiónu. Je predpoklad, že nastala nová doba, ktorá povzbudí mladých ľudí k športu a k novým talentom v kolektívnych športoch a individuálnych športových činnostiach.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.