Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Vydarené sústredenie Michalian v Maďarsku

Michaľany na sústredení. Spoločná fotografia na štadióne prvoligového DVTK Diósgyör. (Autor: archív klubu)
Sportnet|Publikované 8. mar 2012 o 23:00

Piatoligista mal u našich južných susedov vytvorené kvalitné podmienky a odohral dva prípravné zápasy.MICHAĽANY. TJ Lokomotíva ŠM Michaľany, líder piatej ligy zemplínskej skupiny, absolvoval v uplynulých dňoch štvordňové sústredenie v maďarskom mestečku Encs.

Lokomotíva vycestovala do Maďarska vo štvrtok a pobudli tam do nedele. Sústredenia sa zúčastnili títo futbalisti: Buda, Levkiv, Bobík, Dragula, L. Bučko, Kremeňák, Anderko, Parizek, Szekely, Jančí, Martin Elek, Zamba, Michalko, Molnár, D. Németh, Feher, Žiaček, Oláh.

„Ubytovaní sme boli v dedinke Forró vzdialenej asi 2 km od Encsu. Na tréningy sme využívali hracie plochy v areáli domáceho štvrtoligového mužstva, kde sme našli kvalitné podmienky nielen na trénovanie, ale aj na regeneráciu,“ povedal lodivod Michalian Róbert Žaludek, ktorý doplnil, že mužstvo trénovalo denne dvoj– až trojfázovo.

Na druhý deň sústredenia odohral piatoligista v Miskolci prípravný duel s rezervným celkom DVTK Diósgyör, ktorý hráva v druhej maďarskej lige.

„Na ihrisku s umelou trávou a pod umelým osvetlením sme s kvalitným súperom odohrali viac než vyrovnaný súboj, ktorého konečný výsledok 5:0 pre domácich vôbec nezodpovedal dianiu na ihrisku. Hráči rezervy DVTK nás vyškolili presne z toho, čo nám v tomto súboji chýbalo, čiže z efektivity premieňania šancí. Úroveň zápasu bola vysoká a s výkonom nášho mužstva som bol napriek vysokej prehre spokojný,“ skonštatoval R. Žaludek.

Výhra s dorastencami

V sobotu nastúpili Michaľany na druhý zápas so štvrtoligovými dorastencami Encsu. Opäť sa zrodil výsledok 5:0, tentoraz zvíťazila Lokomotíva.

„Sústredenie sme ukončili v nedeľu a cestou domov sme sa zastavili v Kráľovskom Chlmci, kde sme si zmerali sily s tamojším štvrtoligistom. Rozišli sme sa s ním zmierlivo po remíze 2:2,“ hovoril kormidelník tímu.

„Zápas sa odohral v nasadení a s dôrazom v súbojoch. Bolo cítiť, že v oboch mužstvách sa hráči bijú o miesta v zostavách. Po našom kvalitnom prvom polčase, kde sme sa rýchlo dostali do dvojgólového vedenia, sa hra v druhom vyrovnala a domáci celok dvoma zásahmi do našej siete vyrovnal na 2:2. Mrzia ma len zranenia troch našich hráčov.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.