Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Vydarená premiéra

Sportnet|Publikované 3. máj 2009 o 22:00

Novému kormidelníkovi Topolian Jozefovi Štafurovi vyšla premiéra na lavičke Topolian, ktoré doma zdolali Giraltovce 2:0 (1:0).TOPOĽANY. V III.lige Zemplínčania vyhrali takmer po polroku. Na začiatku minulého týždňa sa v Topoľanoch udiala trénerská zmena.

M. Melník odstúpil

Pre nepresvedčivé výsledky (v šiestich jarných stretnutiach topoliansky tím päťkrát vyšiel naprázdno) po prehranom domácom zemplínskom derby s N. Hrušovom (0:2) odstúpil z trénerskej funkcie Martin Melník. Z Topolian odišiel po takmer troch rokoch. K tímu prišiel po postupe do najvyššej regionálnej súťaže.

Už na jeseň všelijako

Dvakrát sa s ním úspešne zachránil. Najkrajšie spomienky má určite na jeseň 2006, keď na ihrisku v Strážskom (pre rekonštrukciu topolianskeho ihriska bolo prechodným domovom Zemplínčanov) jeho už bývalí zverenci zdolali celky zvučného mena - Prešov B či Sabinov. Už v jesennej časti sezóny 2008/2009 to išlo s Topoľanmi dolu vodou. Po výbornom začiatku kráčali od prehry k prehre. Melníkov trénerský život ostal zachránený vďaka výhram nad Bardejovom a Krásnou nad Hornádom v závere jesene. Na jar však už definitívne skončil.

Rýchla dohoda

Novým lodivodom sa stal 60-ročný Jozef Štafura. "S prezidentom topolianskeho klubu Jozefom Horňákom som dobrý priateľ, takže naša dohoda sa zrodila rýchlo," uviedol. V Topoľanoch by mal niekdajší skvelý stredopoliar slávnych VSS Košice zotrvať do 30.júna. "Potom sa uvidí," dodal tréner s trvalým bydliskom v neďalekom Strážskom a pokračoval: "Naším jediným cieľom je vybojovanie záchrany, aj keď treťoligový osud už nemáme len vo vlastných rukách."

Dlhý pôst

J. Štafura absolvoval pri topolianskom mužstve vydarenú premiéru. Jeho noví zverenci takmer po polroku zvíťazili, keďže naposledy sa radovali z výhry v súťaži ešte v nedeľu 9.novembra po zdolaní Krásnej n/H v predohrávke prvého jarného kola. "Myslím si, že o výsledku dnešného súboja rozhodla enormná túžba hráčov po víťazstve," uviedol. Poznamenal, že zvlášť v I.polčase si Giraltovce vypracovali viacero gólových príležitostí, ktoré trestuhodne zahodili. "Po zmene strán sme už vďaka kvalitnej defenzíve hostí až tak často pred bránu nepúšťali," zhodnotil. Predposledné Topoľany sa zásluhou víťazstva dostali do tesnej blízkosti Sobraniec (prehrali v Stropkove), na ktoré strácajú iba bod. V boji o záchranu sa však ešte zapotia.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.