Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Vydarená humensko - košická hokejová exhibícia

Sportnet|Publikované 23. dec 2003 o 00:00

Humenné - V sobotňajší podvečer si milovníci hokeja mohli prísť na Zimnom štadióne v Humennom naozaj na svoje, pretože vidieť Košičanov v plnej

paráde nie je častou záležitosťou. Keďže kvalita extraligistu je v porovnaní s Humenčanmi zjavná, tréneri Juraj Pažický i Milan Jančuška sa pred stretnutím dohodli, že v zostavách dôjde ku kozmetickým úpravám. Brankári si svoje svätyne vymenili a v drese HKM sa objavili aj obrancovia Fabián a Šterbák a útočníci Köver, Holečko a Rusič. Stretnutie malo od úvodných sekúnd svižné tempo, domáci sa ujali vedenia už v 37. sekunde, v 15. min. viedli 2:1, ale po kombinačných akciách sa výsledok do konca tretiny otočil. Viac ako tisícka divákov sa bavila, povzbudzovala svojich, ale potleskom odmenila aj kvality Košičanov. Výsledok bol otvorený aj pred záverečnou tretinou, ktorú otvoril gólom humenský rodák v drese extraligistu Marcel Šimurda už v 28. sekunde a vyrovnal na 6:6. Dva zlepené góly v polovici záverečnej desaťminútovky znamenali pre hostí dvojgólový náskok, ktorý sa podarili Humenčanom z presilovky znížiť (jediným vylúčeným hráčom v stretnutí bol Šimurda), ale aj napriek veľkému úsiliu na deľbu bodov už nedosiahli. Po stretnutí sa aktéri na ľadovej ploche predviedli divákom ešte v samostatných nájazdoch, v ktorých boli taktiež lepší Košičania (2:1) a vydarená hokejová šou sa chýlila ku koncu. A ako sa na toto hokejové predstavenie dívali tréneri? "Myslím si, že tento exhibičný zápas svoj účel splnil a som rád, že sme mohli prísť do Humenného spropagovať košický hokej. Verím, že sme divákov pobavili a nie je vylúčené, že sa sem niekedy v budúcnosti ešte vrátime. Z pohľadu hernej disciplíny a taktiky som hráčom mysle rozhodne nezväzoval, zahrali si voľne, padlo veľa gólov, takže myslím si, že podujatie splnilo svoj účel," konštatoval Milan Jančuška, kormidelník extraligistu. V majstrovskom zápase by takýto výsledok Juraja Pažického určite potešil... "Za normálnych okolností určite áno, ale dnes bolo hlavné pobaviť ľudí a spropagovať hokej. Chlapci si z chuti zahrali, nám samozrejme pomohlo aj to, že v našich farbách hrala jedna košická päťka, išlo však hlavne o zábavu. Tento zápas však mal význam aj pre našich mladých hokejistov, ktorým hrať s extralistami v jednom mužstve alebo presadiť sa proti nim, dalo určite veľmi veľa," konštatoval tréner HKM Humenné. Keďže divácka kulisa bola v sobotu na humenské hokejové pomery solídna na ceste je ďalšie hokejové prekvapenie. "Po rozhovore s pánom Jurajom Bakošom sme sa dohodli, že pre našich divákov pripravíme v januári ďalšiu hokejovú lahôdku. Akú, to zatiaľ neprezradím, nechajte sa prekvapiť," tajnostkársky dodal J. Suchý, prezident HKM Humenné. Nuž, počkajme si, akým smerom sa humensko-košická spolupráca uberie ďalej.

HKM Humenné - HC Košice 7:8 (2:4,4:1,1:3). Góly: Rusič 3, Regenda, Marjov, Köver, Šterbák - Sabol 2, Kroták 2, Vorobeľ, Šimurda, Kovač, Dravecký. Vylúčení: 0:1 na 2 min., presilovky: 1:0. Pred 1 240 divákmi rozhodovali Žák - M. Korba, Petruška. HKM: Sopko (Fedor) - Šterbák, Šmec, Kulan, Holúbek, Mydla, Fabián, Glod, Ragan - Orlej, Kohút, Mižák, Ľoch, Mrázek, Jurík, Rusič, Remáč, Regenda, Marjov, Köver, Holečko. HC: Hudák (Slamený) - Topoli, Kledrowetz, Dravecký, Segľa - Drotár, Kováč, Hvila, Kroták, Kmiť, Sabol, Vorobeľ, Ihnačák, Caban, Šimurda.

Súvisiace články