Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Východniarske derby Humenčania zvládli

Sportnet|Publikované 11. okt 2005 o 00:00

Humenné - Hokejisti spod Vihorlatu boli v ostatnom kole jediným východniarskym celkom, ktorý si pripísal na svoje konto body. Úspešní však boli v

zápase kto - z koho, pretože sa predstavili na prešovskom ľade. A v derby sa zvyčajne na postavenie mužstiev v tabuľke nepozerá... "Našim cieľom bolo jedine víťazstvo, pretože v prípade neúspechu by nás Prešovčania preskočili. Takto sme získali od súpera určitý náskok a sme stále v hre o miestenku v play-off, pričom sa chceme umiestniť čo najlepšie," naznačil Jozef Čontofalský predzápasové zámery, ktoré sa nakoniec jeho zverencom podarilo splniť. Aj keď prešovské "lietajúce kone" v I. tretine výsledok otočili, v ďalšom priebehu už mali Humenčania zápas pevne v rukách a na začiatku posledného dejstva viedli o dva góly. Potom sa však začali "diať veci", lebo od 47. min. sedelo na trestnej lavici šesť! hráčov HKM. Domáci znížili pri presilovke o dvoch hráčov a v 59. min. bol pomer síl na ľade dokonca 6 - 3... Pozoruhodné je, že "tvrdo" začali hrať Humenčania podľa názoru rozhodcu Jesenského až v závere, lebo dovtedy si odpykali iba štyri minúty. "Medzi divákmi bolo mnoho humenských priaznivcov, takže sami videli, čo sa v poslednej desaťminútovke dialo. Už som ani nebol nervózny, len som sa "smial". Je to smutné, že takéto veci sa v prvej lige dejú a ostávajú nepovšimnuté," dodal prešovský rodák, ktorý mohol práve proti "svojim" vyskúšať nové posily HKM Humenné - útočníka Michala Mravca a obrancu Ľuboša Sekulu. "Obaja potvrdili, že budú pre nás prínosom. Sú to hráči s extraligovými skúsenosťami, a preto sme o ich služby mali záujem. Sekula bude v obrane patriť určite k špičke, Mravec ukázal veľký prehľad v hre a jeho práca s hokejkou a gól ani nepotrebujú komentár," konštatoval kormidelník HKM Humenné na margo rýchleho švihu a vymetenej pavučiny pri štvrtom góle.

Druhú štvrtinu začínajú hokejisti spod Vihorlatu na svojom ľade proti súperovi, ktorému patrí piata priečka. Zápas z kategórie ľahkých to teda rozhodne nebude. "Zápas bude veľmi náročný. Súper sa posilnil hráčmi z Martina, káder sa konsolidoval a v tabuľke je hore. My ideme od zápasu k zápasu, chceme sa pripraviť čo najlepšie a verím, že humenského diváka potešíme," dodal Jozef Čontofalský.

Súvisiace články