Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Východniari víťazne

Sportnet|Publikované 28. sep 2006 o 00:00

Výsledky stredajších dvoch predohrávaných zápasov 5. kola extraligy hádzanárov.Košice - ŠKP Bratislava 27:23 (13:11)(glo)Košice - Pre

Výsledky stredajších dvoch predohrávaných zápasov 5. kola extraligy hádzanárov.

Košice - ŠKP Bratislava 27:23 (13:11)

(glo)

Košice - Pre Košických hádzanárov bol včerajší duel s policajtmi generálkou na sobotňajší pohárový zápas PVP.V úvode mali hostia viac síl a držali s domácimi vyrovnanú partiu. Skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú avšak hostitelia postupne získavali pevnejšiu pôdu pod nohami. V závere prvého polčasu si vypracovali trojgólové vedenie, ktoré v druhom polčase postupne zvyšovali. Potvrdili v tomto stretnutí rolu favorita a hlavne po zmene strán zlepšenou hrou v obrane i útou si vypracovali až 7 gólový náskok. V posledných minútach však trochu zvoľnili čo súper dokázal využiť, skorigoval výsledok pre neho na prijateľnú prehru.

Košice: Olejár, Paul - Mazák 1, Hruščák 7/3, Fait, Hičo 4, J. Kolesár, Pecha 3, Strapko 4, Cibere 1, Vikartovský, M. Urban 2, T. Urban 4, Petraško 1. Najviac gólov ŠKP: Dudáš 5, Mikuš 3, Valentics 3/1, Mišenčík 3. Pred 300 divákmi rozhodovali Haščík, Poťapkal. Vylúčený: 6:4, ČK: Petraško za 3 vylúčenia, 7 m hody: 4/3 - 1/1.

P. Bystrica - Prešov 29:31 (17:14)

Najviac gólov: T…ma 7, Maťaš 5, Krahulík 4. J. Kozák 4 - Fuňak a Tumidalský po 7, Michal Urban 5. Pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčení: 6 - 10, ČK: Krahulík (Považská Bystrica) za 3 vylúčenia, Marušák (Prešov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Šubák a Vydra, 450 divákov

Domáci hádzanári začali šláger v ležérnom tempe a v 6. min prehrávali 1:4. Potom však Považská Bystrica dokázala otočiť nepriaznivý stav na 7:4 a až do konca prvého polčasu si s prehľadom udržiavala vedenie o tri-štyri góly. Úvod druhého dejstva sa podobal tomu prvému. Domáci ho "zaspali" a Prešovčania vďaka tomu v 41. min znovu naklonili misky váh na svoju stranu - 21:20. Považania sa potom opäť rozohrali a v 48. min bol stav 26:23 v prospech MŠK SIRS. Následne však strelili hostia zo Šariša šesť gólov po sebe. V nervóznom závere sa domáci pripravili o priaznivejší výsledok nepremieňaním ani tých najvyloženejších príležitostí, a tak si po štyroch víťazstvách pripísali na svoje konto vôbec prvú bodovú stratu. (sita)