Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Východniari v hľadisku spolu s Japoncami

Dvojicu Gajdošová - Morigamiová povzbudzovala slovensko-japonská divácka kulisa. (Autor: ONDREJ GAJDOŠ)
Sportnet|Publikované 30. jún 2007 o 00:00

"Bravó Jarka. Skvelý úder," povzbudzovali včera napoludnie z hľadiska v prvom zápase dňa na kurte číslo 17 slovenskú tenistku Jarmilu Gajdošovú. S japonskou partnerkou Akiko Morigamiovou nastúpila na zápas 1. kola proti švajčiarsko-talianskej dvojici ...

"Bravó Jarka. Skvelý úder," povzbudzovali včera napoludnie z hľadiska v prvom zápase dňa na kurte číslo 17 slovenskú tenistku Jarmilu Gajdošovú. S japonskou partnerkou Akiko Morigamiovou nastúpila na zápas 1. kola proti švajčiarsko-talianskej dvojici Gagliardiová - Schiavoneová. Na neveľkej tribúne si posadali vedľa seba slovenskí aj japonskí fanúšikovia a po víťazných loptičkách Gajdošovej s Morigamiovou sa hlasno ozývali.

"Sme vo Wimbledone prvý raz. Vybrali sme sa do Londýna z Camberley, kde sme si pred dvoma rokmi našli prácu na stavbe a na dnešný deň sme dostali voľno," povedal aj za kamarátov z východu republiky najzhovorčivejší Martin Demjan. Za necelú hodinu sa autom priviezli do hlavného mesta a navigátor ich nasmeroval do podzemnej garáže v centre mesta. Za 13 libier odstavili forda na celý deň. Potom sa už metrom presunuli do Wimbledonu.

"S lístkami som mal šťastie," vravel Martin z Brusnice pri Stropkove.

"Rekreačne hrám tenis v klube v Camberley, kde sme sa asi sedemdesiati prihlásili do žrebovacej akcie a ja som bol medzi desiatimi, ktorých vyžrebovali. Mohol som si kúpiť dva lístky po 54 libier.

Druhý som zobral pre brata Jana. Máme zážitok. Ktovie, či sa sem ešte niekedy v živote dostaneme."

Ich priatelia Martin z obce Baňa pri Stropkove a Ľuboš zo Svidníka si vstupenky museli vystáť v dlhom rade.

Po vyhratom prvom sete Gajdošovej a Morigamiovej 6:4 už slovenská štvorica zamierila na kurt - trinástku, ktorý je na opačnom konci All England Clubu, aby si chytila čo najlepšie miesta na pripravovaný zápas 3. kola dvojhry Hantuchová - Srebotniková.

No chlapcov zastihol dážď, a tak pri hodinovej prehánke mali čas ochutnať v stánku porciu jahôd so šľahačkou za dve libry. Zoznámili sa tak s ďalšou tradíciou tenisového Wimbledonu.

Súvisiace články