Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Východniari sa pokúsia o tabuľkový brejk

Sportnet|Publikované 14. nov 2002 o 23:00

Humenné/Prešov - Už siedme kolo extraligy volejbalistov je na programe dnes a zajtra. Zástupcovia východného Slovenska sa predstavia na pôde súperov

- Chemes Humenné dnes v Žiline, zajtra v Dubovej, Prešovčania nastúpia proti tým istým súperom, len v opačnom poradí.

Pod Vihorlatom panuje s doterajším priebehom súťaže spokojnosť. S výnimkou domácej prehry s Prešovom sa mužstvo vyhlo vážnejším výkyvom a po minulotýždňovej trojzápasovej víťaznej sérii sa vyšvihlo na tretiu priečku tabuľky, len horším pomerom setov za druhý VKP Bratislava. Paradoxom je, že mužstvu v týchto dňoch chýba dlhoročná opora Pavol Zbur, ktorý sa zotavuje po operácii kolena. Na druhej strane, príležitosť dostali mladí a napríklad na adresu Martina Nemca, ktorý prišiel do Humenného pred sezónou na hosťovanie z VKP, sa zniesli zo všetkých strán pochvalné slová uznania. Tréner Štefan Zbur však varuje pred prehnaným optimizmom, jeho zverencov čaká v nasledujúcich týždňoch sedem zápasov po sebe na pôde súpera a to ukáže reálnu silu Chemesu.

O bod menej než Humenné majú Prešovčania, ktorí sú štvrtí a nebyť nešťastnej domácej prehry s Púchovom 2:3, mohli by byť s formou a výkonmi družstva spokojní. V ostatnom dueli s Novým Mestom, v ktorom sa príliš nedarilo stabilným ťahúňom, naznačila lavička, že vytvára v mužstve potrebnú konkurenciu, ku skvalitneniu kádra prispel aj príchod Špačka, ktorý sa postupne zabudováva do mužstva. Ak sa vysokoškoláci vystrábia z maródky, ktorá im komplikovala v posledných týždňoch prípravu a možnosti nasadenia hráčov, tréner Richard Vlkolinský má k dispozícii súci a už aj početnejší káder, s ktorým sa dá pracovať.

Pre oboch východniarov môže byť toto dvojkolo veľmi dôležité z hľadiska vývoja v tabuľke. Ako sa totiž môžete presvedčiť, v prípade úspešných výsledkov (nepochybne v tomto smere "zapoľujú" najmä na šiestu Žilinu) by sa opäť zvýšil ich odstup od spodných priečok prvej šestky, ktorá si to, reálne vnímajúc kvalitu extraligistov, rozdá o postup do nadstavbovej prvej štvorice. Prípomíname, že Humenčania v prvých tohoročných vzájomných dueloch porazili doma oboch súperov, Prešov prehral so Žilinou a porazil Dubovú.

Z aktuálnej tabuľky:

3. Humenné118325:1619

4. Prešov117426:1818

5. Dubová115619:2016

6. Žilina114713:2415

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.