Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Východniari prienikom do desiatky posunuli svoje maximá

Sportnet|Publikované 11. mar 2009 o 23:00

Majstrovstvá Slovenska mužov a žien v stolnom tenise v Bratislave sa konali v znamení nielen boja o tituly a medaily, ale v hre boli i miestenky na

svetový šampionát v Jokohame. Východniari, samozrejme, nemali až také ambície, ale nechceli byť ani do počtu. To sa niektorým našim zástupcom podarilo a vyslúžili si pozornosť súperov i odborníkov.

KOŠICE. V najlepšej desiatke sa umiestnili dvaja vyznávači celuloidovej loptičky - Jakub Figeľ (Lokomotíva Košice) a Lívia Drotárová (STO Valaliky).

Vzbudil pozornosť

Na základe úspešnosti na majstrovstvách východoslovenského regiónu v kategórii mužov si účasť na vrcholnej domácej akcii vybojoval Figeľ. Jeho finálový súper Novotný sa štartu v Bratislave vzdal a rovnako tak pozvánku odmietol Peter Poľa. "Čo nevidieť budem mať 49 rokov, tak som si myslel, nech šancu dostanú mladí a perspektívni hráči z kategórie náhradníkov, medzi ktorými boli Papcun, Till aj skúsený Kočkin. Funkcionári napokon rozhodli, že napokon cestoval posledne menovaný," uviedol hrajúci tréner Lokomotívy P. Poľa. Na M-SR sa predstavilo 32 najlepších jednotlivcov. Nasadená bola osmička podľa úspešnosti a umiestnenia v slovenskom rebríčku, ostatní 24 hráči boli zadelení do ôsmich trojčlenných skupín. Z nich postupovali ďalej iba víťazi. Figeľ svoju skupinu vyhral, keď zdolal Gajdoša 4:3 a Bezúra 4:2. V boji o postup do prvej osmičky narazil na celkového víťaza Illáša, ktorému podľahol 1:4. "Jakub mal smolu, že dostal za súpera aktuálneho majstra Slovenska, pričom v prvom sete sa mu darilo a získal ho vo svoj prospech. Počínal si však napriek prehre kvalitne a zaujal svojou hrou." Illáš sa dostal na trón po sedemročnej prestávke a zaznamenal celkový svoj tretí triumf na tomto podujatí. Člen Lokomotívy napokon obsadil 9. priečku, čo je výrazný úspech. Figeľ pokračoval s Kočkinom (ten skončil medzi jednotlivcami v skupine posledný) vo štvorhre a v 1. kole podľahli Kobesovi s Bardoňom 0:3. V miešanej štvorhre zase pár Figeľ - Bartoková podľahol 2:3 Krkoškovi a Krchňavej.

Prehra až vo štvrťfinále

Darilo sa i valalickym ženám. Prím mala Drotárová, ktorá obsadila domáci šampionát už viackrát. Po prvenstve v skupine sa dostala až do štvrťfinále (v 1. kole vyraďovačky porazila Daubnerovú 4:2), kde stroskotala na Balážovej (0:4), neskoršej finalistke a držiteľke striebra. "Lívia sa umiestnila na piatom až ôsmom mieste, je to jej najlepší výsledok na šampionáte z jej doterajších účastí," prezradil šéf valalického klubu Imrich Svat. Drotárovej klubová spoluhráčka Bartoková nepostúpila zo skupiny. Kraželová po víťazstve v skupine podľahla v k. o. fáze s Klačanskou po bitke (3:4) a obsadila 9. - 16. miesto. Vo štvorhre Drotárová s Kraželovou zdolali Zemanovú a Kršiakovú (3:0), a potom podľahli Balážovej a Klačanskej (0:3). Bartoková a Ogurčáková prehrali v 1. kole s Daubnerovou a Bakaiovou (1:3). V miešanej štvorhre Kraželová s Muchom najprv porazili Ogurčákovú a Jahodu (3:1) a neskôr zostali na štíte páru Feketeová - Petráš (3:2). Drotárová s Kočkinom stroskotali zase na Klačanskej a Lelkešovi (1:3)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.