Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Východniari naprázdno, Humenné s nakladačkou

Sportnet|Publikované 20. júl 2008 o 22:00

Počas víkendu odštartoval prvá futbalová liga. V hre bolo aj trio z východu. Domov sa naši zástupcovia vracali naprázdno. Humenné dokonca s poriadnou

nakladačkou, keď v Bratislave na Interi inkasovalo päť gólov. Lučenec síce doma s Michalovcami prehrával 1:2, no dvoma gólmi v závere strenutie otočil. A nepochodili ani Košičania. Rezerva MFK nestačila na Rimavskú Sobotu.

Inter - Humenné 5:0 (2:0)

BRATISLAVA. Papierové predpoklady sa v podobe víťazstva domácich potvrdili, ale výsledok rozhodne nemusel byť pre východniarov taký krutý. Pri štyroch z piatich gólov domácim doslova asistovali...

Interisti začali náporom a už v 6. min. sa ujali vedenia. Majtán vyhral bežecký súboj s Paraskom, odcentroval a neatakovaný Hodek do prázdnej brány skóroval. Hneď o minútu zaváhal pred Krnáčom hosťujúci Leško a prišiel druhý úder žlto-čiernych. V 15. min. sa Horváth prebil až pred Pillára a skóroval. Tento gól favorita upokojil, hru prebrali východniari, ale do koncovky sa nedostali. V závere polčasu skúšal dvakrát šťastie Čirik, ale Pillár bol pozorný.

Po zmene strán sa zastreľoval Ševela, v 56. min. vystihil Pillár úmysel Majtána a jeho lob kryl. Hneď o dve odve minúty však už kanonier Interu dvíhal ruky nad hlavu, pretože jeho prvú strelu humenský gólman ešte kryl, ale na dorážku bol už bezmocný. V 63. min. sa prebil do šestnástky súpera Opiela, od zadnej čiary odcentroval, ale humenskú akciu prerušil hvizd rozhodcu. Východniari boli naďalej aktívni. V 74. min. strelu L. Hricova kryl Krnáč, hneď o minútu našiel tento humenský útočník Bačíka, ktorý osamotený pred brankárom na päťke zle trafil loptu a tá minula bránu. Krutú prehru podčiarkla 82. minúta. Po chybe Parasku, ktorý dával malú domov skóroval v brejku Hodek a hneď po rozohraní zachytil prihrávku D. Pyrku útočník Majtán a pridal piaty gól.

MARIÁN ŠKUBA

Góly: 6. a 82. Hodek, 58. a 82. Majtán, 14. V. Horváth. ŽK: D. Pyrka (Humenné). Rozhodoval: Valášek. Divákov: 586. Inter: Krnáč - Burza (66. Tarek), Ševela, Šedivý, Čikoš - Sedlák, Kosmeľ, V. Horváth, Čirik (74. P. Fieber ml.) - Majtán, Hodek. Tréner V. Koník. 1. HFC: Pillár - D. Pyrka, Hanc, Paraska, M. Hricov (85. Guba) - Leško, Opiela, Lišivka, Mateusz Pyrka - Bačík (88. J. Lukáč), L. Hricov (89. Peter Šuľák). Tréner Jozef Škrlík.

Lučenec - Michalovce 3:2 (1:2)

LUČENEC. Zemplín od začiatku nenechal nič na náhodu a vytvoril na súpera poriadny tlak, kým domáci hrali zakríknuto. V 10. min. mali po rohovom kope Kamendyho šancu domáci, Gašpar bol však v pohotovosti a loptu smerujúcu na bránu nohou tečoval. Po peknej akcii sa v 17. min. podarilo skórovať Viskupovi 0:1. LAFC sa v tom momente prebudil a chopil sa iniciatívy. V 22. min. zmaril šancu na gól Brazílčan Barbosa. O štyri minúty vystrelil z diaľky na michalovskú bránu Kováč, ale jeho strela mierila vedľa. V 27. min. po rohovom kope Kováča hlavičkoval Ondráš príliš vysoko. Rovnako mieril Barbosa o dve minúty neskôr. Príležitosť skórovať napokon brazílsky legionár využil v 31. min. a vyrovnal na 1:1. Potom neúspešne ohrozil Ferenca ešte Gonos. Lučenec robil chyby hlavne v obrane, za čo ho Zemplín trestal. Otočiť misku váh na michalovskú stranu sa v 39. min. po peknej akcii a prihrávke Ruskovského podarilo Gašparovi 1:2. Šancu znova skórovať mal v 43. min. Kozár, no jeho hlavičku Pahulyi chytil. Po prestávke boli Michalovce na ihrisku znova aktívnejšie. V 50. min. po chybe Pahulyiho takmer skóroval Kozár. Zemplín mal na začiatku druhého polčasu viacej šancí a hru mal vo svojich rukách. V 66. min. po pokutovom kope Krakovského pri lučenskej bráne chýbali michalovskí útočníci. Lavrík sa chopil príležitosti v 69. min., no v 16tke nemal komu prihrať. Lučenec začal súpera tlačiť a ten sa dopúšťal chýb. Domáci sa snažili zo všetkých síl vyrovnať. V 72. min. z diaľky mieril nad bránu Kamendy. O dve minúty po pokutovom kope Krakovského mieril hlavou nad Pahulyiho Hreško. Po peknej akcii Kamendyho a Boháčika prvý gól v drese LAFCu dal v 77. min. Ondráš. Potom sa takmer vlastný gól podarilo dať kapitánovi hostí Krakovskému. Loptu, našťastie, vykopol nad bránu. V 82. min. Kováč svojim rohovým kopom trafil brvno svätyne hostí. Po Lavríkovej akcii zachraňoval nepriaznivú situáciu Kovalík. Posledné minúty hru ovládli Lučenčania. Zrýchlili a snažili sa vytvárať si čo najviac šancí. Napokon v 88. min. po prihrávke Lavríka zvýšil skóre a víťazstvo LAFCu zaručil Ďurica.

Denisa Horváthová

Góly: 31. Barbosa, 77. Ondráš, 88. Ďurica - 17. Viskup, 39. Gašpar, ŽK: 53. Kozár, 87. Krakovský (obaja Michalovce). Rozhodoval: Šipoš. Divákov: 620. LAFC: Pahulyi - Chovan, Ondráš, Koiš (46. Karásek), Lendvay (90. Golian) - Kováč, Ďurica, Gonos, Lavrík - Barbosa (61. Boháčik), Kamendy. Zemplín: Ferenc - Lauko, Kovalík, Shitov (78. Čavojský), Uhľár - Kozár (65. Bajza), Viskup, Hreško, Krakovský - Gašpar, Ruskovský (89. Seman).

Rimavská Sobota - Košice "B" 2:0 (0:0)

RIMAVSKÁ SOBOTA- V Rimaskej Sobote trénera na lavičke domácich vítali fanúšikovia veľkým transparentom: "Vitajte späť, Karol Kisel! Ďakujeme!" Prvý ohrozil Brudňáka v 19. min. Pisár - z priameho kopu trafil brvno. O chvíľu prihral Gibala Gerimu, ale ten poslal loptu do nebies. Košičania sa z rýchleho protiútoku dostali až pred šestnástku domácich, Geri ako posledný hráč fauloval unikajúceho Orosa, za čo uvidel červenú kartu. Na hre Gemerčanov to však nebolo poznať, Pisárov priamy kop vyrazil Brudňák za roh. V 52. min. zahrával priamy kop z 35 m Filo, jeho parádna strela sa odrazila od brvna za bránkovú čiaru. V 57. min. Brudňák zazmätkoval, prihral Gibalovi, ten však namieril len doňho. Ale v 72. min. sa po presnom výkope Kuciaka dobre zorientoval medzi košickými obrancami a tvrdou strelou prekonal Brudňáka. Zvýšiť mohol ešte Líška, ale hlavičkoval nad. V 77. min. bol po druhej žltej vylúčený aj hosťujúci Rosič, ale skóre sa už nezmenilo.

Góly: 52. M. Filo st., 72. M. Gibala. ŽK: M. Gibala, Rubint, Líška - Čobík-Ferčík, Rosič. ČK: 24. G. Geri - 77. Rosič. Rozhodoval: Kružliak. Diváci: 913. MFK: M. Kuciak - Janečka, Rubing, G. Geri, B: Mráz - Siheľský, I. Adám, Živanovič (46. M. Filo st.), Lazúr (89. Morháč) - Pisár, M. Gibala (73. Líška). MFK "B": Brudňák - R. Šimko, Dobias, Rosič, Mil. Adam - Mik. Tóth (67. Gál-Andrezly), Čobík-Ferčík (77. Goga), Hovančík, Pačinda (81. Hanzuš) - Šoltis, Oros.

(tom)

OSTATNÉ VÝSLEDKY

Trenčín - Ružomberok "B" 5:2 (5:0)

Góly: 6. Cs. Horváth, 28. Gergel, 36. Hlohovský, 40. Depetris, 44. Peciar - 49. Babic, 85. Jendrišek, ŽK: 56. Gergel - 69. Kukoľ, 69. Mahut, rozhodovali: Vnuk - Rendko, Vindiš, 930 divákov.

Podbrezová - Dunajská Streda "B" 4:0 (2:0)

Góly: 31. Piatka, 44. a 77. Gajdošík, 89. Gottwald, ŽK: 40. Marcin (Dunajská Streda "B"), rozhodovali: Straka - Poláček, Čiernik, 1150 divákov.

Prievidza - Šaľa 1:2 (1:1)

Góly: 28. Kokanovič - 33. L. Vencel, 57. Šajbidor, ŽK: 21. Šnirc, 79. Poljaček, 90. V. Helbich, 90. D. Oravec - 44. Vojtíšek, 82. Anda, 88. Mikla, ČK: 65. Vojtíšek (po druhej žltej), rozhodovali: Tomčík - Králik, Jankovič, 1830 divákov.

Program 2. kola

Sobota 26. júla: Michalovce - Rimavská Sobota (18.00), Humenné - Lučenec (18.00), Trenčín - Podbrezová (18.00).

Nedeľa 27. júla: Dunajská Streda "B" - Inter (10.30), Košice "B" - Prievidza (10.30), Ružomberok "B" - Šaľa (10.30).